Kabáty a bundy letošní zimy? Ať žije rozmanitost

foto: Balenciaga

Podzim a zima jsou obdobím, kdy přichází ty nejlepší módní trendy svršků. Letos se designéři nechali inspirovat směsí kreativity a elegance. Kdo si nechá poradit, jaké kabáty a bundy budou letos in, u toho bude výsledek jednoznačně ohromující.

Jaké nejvýraznější trendy se nejvíce objevovaly na světových přehlídkách? Posuďte sami, zda vás nadchne jeden nebo dva kousky. Rozhodně bude na co se dívat.

foto: Dries Van Noten (2), Balenciaga (3), Chanel (4), Louis Vuitton (4), Loewe (2), Prada (3), Ferragamo (2), Valentino (2)

Kreace

Ať už máte jakýkoli střih, vzory vždy hrají klíčovou roli v celkovém vzhledu oblečení. V letošní podzimně-zimní kolekci tak najdete klasické květinové a zvířecí vzory. Dále pak v kolekci Dries Van Noten se doráží vodní barvy všech odstínů, kolekce Prada pak přinese variabilní modely. Na přehlídkách Balenciaga, Etro, Dior a Loewe se pustili do falešných tisků. Díky takovéto souhře barevných odstínů se letošní kolekce stávají plátnem pro módní experimenty.

Kůže

Obrovskou rozmanitost v kůži jsme už dlouho neviděli. Pro podzim/zimu 2023/24 se tak stane tento materiál doslova dominantní. Bottega Veneta se dokonce pustila do luxusní krokodýlí a pštrosí kůže, Chanel nabízí kožené trenčkoty zdobené kaméliemi, Gucci pak dokonce přišel nejen s kabáty, ale i s koženými business obleky. Fendi pak na přehlídkových molech ukázal, jakou důležitost budou hrát sofistikované černé kožené kabáty všech možných délek.Man styl

V ženských kolekcích se pro letošní rok čím dál více objevuje pánský styl. Gucci na mole své kabáty tak v tomto stylu povýšil na nedílnou součást každého outfitu, stejně tak Ferragamo, Prada a Fendi přinášejí prvky inspirované pánskou módou. Díky tomu pak dodávají ženskému oblečení zcela jiný nádech.

Objem

Kdo by si občas nechtěl svou nedokonalost zakrýt něčím volnějším. Právě nadýchanost siluety je dalším výrazným trendem pro podzim/zimu. Bez ohledu na to, zda máte rádi klasiku či rádi experimentujete, rozhodně si v kolekcích najdete to své.

zdroj: Lofficielbaltic.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související