Metronome Prague v duchu Ukrajiny

foto: Metronom

Festival Metronome Prague, který se už po páté uskuteční na pražském Výstavišti, zahájí letos ukrajinská kapela Go_A. Ta vloni reprezentovala svou zemi na mezinárodní soutěži Eurovize. Pořadatelé festivalu tentokrát vykročili s novým mottem: „Naplno. Naživo.“

Akce bude spuštěna 23. června. Ve stejný den vystoupí i Nick Cave s kapelou The Bad Seeds, Mňága a Žďorp, Čechomor nebo Lenka Dusilová. Následující den se hlavní hvězdou festivalu stane Beck Hansen, britské indiepopové duo Oh Wonder, český raper Marpo a britská kapela Sunnbrella, jejímž frontmanem je syn zesnulého Miroslava Žbirky David. Poslední den festivalu, tedy 25. června vystoupí britská skupina Underworld, Mig 21 s Jiřím Macháčkem a šedesátičlenným Orchestrem Národního divadla v čele s dirigentem Jaroslavem Kyzlinkem. Chybět nebude Dan Bárta i s jeho bývalou skupinou Alice. 

Hudební pecky

Festival Metronome Prague se poprvé konal roku 2016. Díky své rozmanitosti organizátoři akce každoročně oslovují všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v moderní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů. Na prvním ročníku vystoupili například Iggy Pop, The Kooks, Foals a Ella Eyre. Tenkrát dorazilo 7500 diváků, vloni jich bylo už 20 000. Dramaturgie akce nezapomíná ani na tuzemské účinkující, kteří zde mnohdy nabízí unikátní program, jakým byl například návrat Sexy Dancers, spojení J.A.R. a gospelového sboru Maranatha či Ivana Krále s Jiřím Suchým. Během předchozích čtyř ročníků jej navštívily i takové hvězdy jako Kraftwerk, Primal Scream, Liam Gallagher, Morcheeba, Sting, Iggy Pop, Foals, Chemical Brothers, Kasabian, David Byrne, John Cale nebo Massive Attack. Letos se koná o déle než v předchozích letech tedy od 23. června do 25. června. Předprodej vstupenek už začal na webových stránkách festivalu.

Zdroj: metronome2022.czLíbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související