Recenze nového seriálového hitu: Něco na té Emily je!

Jak se povedl nový hit od Netflixu přezdívaný Sex ve městě po francouzku?
Emily in Paris
Foto: Instagram Emily in Paris

Když Netflix oznámil, že připravuje ve spolupráci se scénáristou Darrenem Starem autorem scénáře Sex ve městě (Sex and the City) nový seriál Emily v Paříži (Emily in Paris), strhla se lavina zájmu.

Jak moc se bude Emily (v podání Lily Collins) podobat Carrie? Zachová si její humor, nadhled a také bude prožívat podobná zklamání s muži?

Po zhlédnutí všech deseti dílů první série je minimálně jasné, že podobnosti tu rozhodně jsou. Stejně jako novinářka Carrie se i marketingová manažerka Emily obléká výhradně do značkových šatů a u Chanela, Blahnika nebo Diora je jako doma. Kde na to obě berou je vážně ve hvězdách…. Ale není divu, autorkou luxusních outfitů je znovu stylistka Patricia Field, která má na úspěchu Sexu ve městě lví podíl.

A když Emily ve svých luxusních botičkách hned první den v Paříži šlápne do hovínka, nelze si nevzpomenout na Carrie bloudící v 6. sérii seriálu pařížskými ulicemi. A stejně jako ona ani Emily zásadně nejezdí metrem (jednou to zkusila a zabloudila), takže všude, i na velmi vysokých jehlách, chodí zásadně pěšky nebo jezdí taxíkem.

Paříž je zde vykreslená jako okouzlující, romantické, čisté město jako z pohádky (až na ty psí hromádky, samozřejmě). Město, kde muži jsou zásadně šaramantní, usměvaví a dobře naladění a z krásných žen jako je Emily se jim okamžitě zatočí hlava…

I ostrá nepříjemná šéfka Sylvie nápadně připomíná seriálovou šéfredaktorku Enid z Vogue. A když se Emily vyspí s náhodnou známostí z baru, zamiluje do zadaného souseda, váhá zda přijmout dvoření ženatého klienta její firmy či se zaplete se sedmnáctiletým bratrem své kamarádky, avantýry z Manhattanu se připomenou s celou jejich roztomilou naivitou.Těch podobností je hodně, přesto tu markantní rozdíly jsou. Emily je od věčně pochybující Carrie přirozeně sebevědomá. A přitom působí křehce, člověk si při sledování jejich drobných pracovních i partnerských karambolů neubrání soucitu a ztotožnění. A hlavně – Emily žije v úplně jiné době. Její svět ovládají sociální sítě, na kterých je jako doma a díky tomu i získává většinu pracovních úspěchů. Ostatně také její představitelka Lily Collins je v tomto směru velmi aktivní. Na Instagramu má téměř 20 miliónu sledujících!

Lily Collins
foto: Instagram Lily Collins

Zkrátka, ač jde o naprosto nenáročnou až pohádkovou podívanou, něco na té Emily je. Zhruba půlhodinové díly plynou rychle bez jediného zaškobrtnutí, dialogy jsou leckdy povrchní, ale občas i břitké a vtipné. Z ostatních herců, ať už kolegů nebo kamarádů či milenců, nikdo výrazně nevybočuje a vše působí harmonicky a mile. Jako pohlazení po náročném dni. Což je přesně ten důvod, proč už se teď těšíme na druhou sérii!

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související