Kam na výlet? Velikonoce v jižních Čechách: Jarmarky, průvody, poutě i hledání vajíček

foto: Tomáš Perzl

Velikonoce mají letos v kalendáři místo na přelomu března a dubna. A pokud to nemáte daleko do jižních Čech, určitě stojí za to vědět, jaké krásné akce se právě tady o svátcích jara chystají.

V jižních Čechách se napříč regionem chystá celá řada akcí. Návštěvníci mohou vybírat z mnoha trhů a jarmarků, nachystané jsou i programy pro celou rodinu. Podobně jako každý rok je pro návštěvníky přichystaný velmi bohatý program, a to na všechny sváteční dny.

Velikonoce na vesnici i ve městě

Velikonoce se budou slavit podle tradic nejen na vesnicích a v malých obcích, ale také ve městech. Už v sobotu 23. března chystají veselici v Muzeu Jindřichohradecka. Průvod plný zábavy zamíří na náměstí Míru, kde vzroste strom „Kraslicovník“. Řemeslný velikonoční jarmark je v plánu v neděli 24. března v širším centru Českých Budějovic, konkrétně na Piaristickém náměstí a v ulicích Panská a Hroznová. V prodeji zde budou rukodělné, umělecké i lidové výrobky a doprovodný program zpestří vystoupení folklorních, lidových a uměleckých souborů.

Některé akce k Velikonocům patří neodmyslitelně. To lze rozhodně říci o největší pouti v jižních Čechách, kterou je ta na Dobré Vodě u Českých Budějovic. Letos se bude konat od 29. března do 1. dubna, kromě atrakcí utvoří až 800 metrů dlouhou řadu prodejní stánky. Celý velikonoční víkend ožijí tou pravou sváteční atmosférou také Kláštery v Českém Krumlově. Fotografii s velikonoční tematikou si můžete na památku nechat pořídit v místním ateliéru u Seidlů.Kam s rodinou za velikonočními akcemi?

Například v budějovické LaDílně si od 27. do 30. března vyrobíte i vlastní tematické dekorace. Na Velký pátek 29. března zve Zoo Hluboká nad Vltavou návštěvníky na speciální program, který čítá komentovaná setkání u zvířat nebo obří hnízdo sladkostí. Velikonoční safari včetně tvořivé dílny a chutných specialit budou mít 30. a 31. března v Safari resortu v Hluboké u Borovan. Na Lipně vás lišák Fox 30. března odpoledne provede Velikonoční cestou. V Pohádkové kovárně v Selibově u Písku 30. a 31. března představí, jak to o Velikonocích dříve vypadalo na vesnici, jaká vajíčka si malují čerti a hastrmani, nebo proč odlétají o Velikonocích zvony do Říma.

Oblíbenou akcí je také Stezka za obřími kraslicemi v Hluboké nad Vltavou, která se letos bude konat už po desáté. Originální vajíčka budou v parku od 28. března a zůstanou tam měsíc. K vidění bude o Velikonocích i řada výstav a křesťanských tradic.

Zdroj: www.jiznicechy.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář