Omlazení intimních míst zvedá ženám sebevědomí a zlepšuje sexuální život, vysvětluje gynekolog

foto: Unsplash

S věkem se většina žen setkává s nepříjemnými projevy jako je vaginální suchost či inkontinence, mnohé trápí i ztráta pružnosti a objemu intimních míst. Vše je ale docela dobře řešitelné. Omlazení intimních míst je poměrně nenáročný zákrok s velkým efektem.

Péče o zdraví intimních míst není jen prázdný pojem. Zejména kolem menopauzy se může jednat o palčivý problém, nejen estetický ale i zdravotní. Moderní medicína nabízí zákroky, které ženám mohou výrazně pomoci, a je škoda, že o nich často ani neví. Nejnovější pokroky u nechirurgického omlazení ženského genitálu jsou především za pomocí kyseliny hyaluronové a laseru, které mohou řešit vaginální suchost či ztrátu pružnosti.

Vaginální suchost trápí mnoho žen

Omlazení (rejuvenace) navrací intimním partiím pružnost, funkčnost a objem. Pomáhá nejen po stránce estetické, ale také zlepšuje komfort při hygieně, sportu a dalších aktivitách.  Ženy často trápí vaginální suchost nejvíce po menopauze, spouštěčem ale může být i porod, hormonální nerovnováha či stres. Za vaginální suchostí stojí nejčastěji klesající hladina ženského pohlavního hormonu estrogenu, ten totiž pomáhá udržovat pochvu zdravou, pružnou a správně vlhkou. „Jakmile ale dojde k jeho poklesu, sníží se i lubrikační schopnost vaginy.  A to může vést k velmi nepříjemným pocitům při sexu, svědění a následnému studu v intimní oblasti,“ říká gynekolog MUDr. Vít Drochýtek z Perfect Clinic.

Kyselina hyaluronová pomáhá

Kyselina hyaluronová je látka, která se v těle vyskytuje přirozeně a je zodpovědná za udržování vlhkosti a pružnosti pokožky. S přibývajícím věkem žen se produkce kyseliny hyaluronové snižuje, což vede k vaginální suchosti, ztrátě objemu a menší elasticitě. A právě injekčním podáním kyseliny hyaluronové se tento problém může vyřešit a obnovit tak intimní komfort ženy.  Provádí se injekční aplikací (samozřejmě po lokálním znecitlivění) v oblasti poševního vchodu. Procedura pak zvlhčí problematickou oblast, kde se zvýší hydratace. Zákrok vydrží až 6 měsíců.

Kyselinu hyaluronovou mohou lékaři používat i k vizuálním úpravám genitálu například v oblastech velkých stydkých pysků, které mohou věkem či po porodu ztrácet svůj objem a být ochablejší. Tento zákrok zlepší nejen estetiku ale i funkčnost v případě, že malé stydké pysky přesahují přes velké stydké pysky a způsobují tak dyskomfort při sportu nebo i v běžném životě a zároveň zákrok navrací ženám sebevědomí v intimním životě.Laser pomůže proti inkontinenci

Mezi další metody, které pomáhají v intimní oblasti rejuvenace vaginy je i laser. Ten stimuluje produkci kolagenových a elastinových vláken ve vaginální tkáni a tvorbu nových cév, což vede k obnově a zpevnění její struktury. Zároveň dochází k lepší hydrataci a mikrocirkulaci. Laserový paprsek působí v hloubce sliznice až do 1 mm. Nová tvorba kolagenu se vyvolá pomocí zahřívání tkání laserem. Poševní sliznice se novou tvorbou kolagenu zpevní a zesílí.

„Mezi nejčastější skupinu pacientek patří ženy mezi 25-46 lety po vaginálním porodu, které trápí diskomfort genitálu a rády by zlepšily svůj sexuální prožitek. Starší ženy podstupují laserové ošetření jako řešení mírné formy stresové inkontinence, vaginální suchosti a bolestivého intimního života,“ vysvětluje uroložka MUDr. Simona Šoffová. Rejuvenace vaginy laserem je účinná metoda, která pomáhá při zvýšení elasticity vaginálních tkání. Podobně jako kyselina hyaluronová, pomůže i při vaginální suchosti. „Zároveň je vhodný jako neinvazivní řešení nižšího stupně stresové inkontinence, protože nastartuje tvorbu kolagenu a cév. Kombinaci zpevněním tkáně, zároveň zvýšením její elasticity a zlepšením prokrvení lze dosáhnout celkové zlepšení sexuálního uspokojení,“ doplňuje lékařka. Kombinace těchto příznivých efektů vede k lepšímu sexuálnímu prožitku.

Zdroj: embrywomenshealth.com, www.healthline.com/

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář