Princ Harry dorazil do Londýna. Král Karel ale setkání odmítl

foto: Paolo Roversi / Wikimedia Commons

Vzhledem k životu v USA a zavrhnutí vlastní rodiny si princ Harry nadobro rozhněval nejen Angličany, ale především vlastní rodinu. Není se tak čemu divit, že si při příjezdu do Londýna král Karel III. na setkání se synem nenašel ani pár minut.

Princ zamířil do svého rodiště na bohoslužbu v katedrále svatého Pavla. Zde se konala oslava 10. výročí her Invictus pro zraněné vojáky. Během nichž váleční veteráni soutěží v jedenácti sportovních disciplínách. Tuto charitativní akci založil princ Harry v roce 2014, kdy se inspiroval podobnou akcí ze Spojených států Warrior Games.

Jiné priority a hodnost plukovníka

Král Karel III. se nedaleko účastnil první letošní zahradní slavnosti v Buckinghamském paláci. „V reakci na četné dotazy a pokračující spekulace o tom, zda se vévoda tento týden ve Spojeném království setká se svým otcem, oznamuji, že to bohužel nebude možné kvůli plnému programu Jeho Veličenstva. Vévoda samozřejmě chápe závazky svého otce a různé další priority a doufá, že ho brzy uvidí,“ znělo oficiální vyjádření Harryho.

Dvě hodiny po oznámení Harryho mluvčího, že se s králem nesetká, vydal palác prohlášení, že král příští týden předá svému staršímu synovi Williamovi hodnost plukovníka armádního leteckého sboru, u kterého v minulosti princ Harry sloužil a byl s ním na misi v Afghánistánu. „V armádním leteckém středisku Middle Wallop Jeho Veličenstvo král oficiálně předá roli vrchního plukovníka armádního leteckého sboru Jeho královské Výsosti princi z Walesu,“ oznámil palác.

Tato zpráva dozajista samotného Harryho musela zasáhnout. Právě ono totiž před odchodem do Ameriky velení tohoto pluku po svém otci, který tuto funkci zastával 31 let, převezme právě Harry.Jednou a dost

Král Karel III. se po veřejném oznámení o rakovině, potkal se svým mladším synem pouze jednou. Přestože princ přicestoval bez své manželky Meghan Markl, se kterou se má následně potkat v Nigérii, zájem otce se nekonal.

Veškeré sváry započaly ve chvílí, kdy si princ Harry americkou herečku Meghan Markle vzal 19. května 2018 ona hradě Windsor. Po obřadu manželé získali, jak už předem oznámil královský palác, titul vévoda a vévodkyně ze Sussexu. V květnu 2019 se páru narodil syn Archie Harrison, v červnu 2021 dcera Lilibet Diana.

V lednu roku 2020 oznámil princ Harry a jeho manželka Meghan, že se vzdají své role v královské rodině a začnou pracovat. Chtějí být finančně nezávislými.  V únoru 2021 pak Harry a jeho manželka oznámili, že se nehodlají vrátit k plnění povinností v rámci královské rodiny.  Harry vrátil královně čestné vojenské hodnosti i královské patronáty, které byly přiděleny dalším členům rodiny. Harry a Meghan nyní žijí s dětmi v Kalifornii.

zdroj: Zdroj: Daily Mail, The Sun

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář