Klíčové trendy na jaro a léto 2024: Paleta barev je jasná – tlumená, černá a bílá

foto: Dior

Co si letos obléknout? Aktuální trendy, tak to je otázka mnohých žen i mužů, kteří nechtějí zapadnout do davu. My tu pro vás máme několik trendů, které by vám neměly chybět v šatníku.

Nejdiskutovanější kolekce na módních přehlídkách jaro/léto 2024 byla od návrhářky Phoebe Philo. Tato mecenáška módy, podle které se řídí téměř celý svět, plánovala přehlídku v loňském září, asi šest let poté, co odešla z módního domu Céline. Stvořila jasné trendy – uniformu pro moderní ženu. Jednoduché, ale promyšlené střihy, pohodlé s dávkou extravagance. Designérka uvedla například široké kalhoty s vysokým pasem, kabáty pánského střihu, košile a bombery v malých velikostech. Minimalismus s detaily, díky kterým je oblečení vtipné a velmi slušivé zároveň, to je elegance od Phoebe Philo.

Kultovní zpráva – trendy jsou tu

Přehlídka na jaro – léto 2024 byla zcela poslední kolekcí Sarah Burton pro módní dům Alexandera McQueena. Stejně tak i slavná Gabriela Hearst odchází ze značky Chloé. Naopak velké přivítání mezi módními domy zažili Sabata de Sarno u Gucci, Petera Hawkings u Toma Forda, Petera Do u Helmuta Langa a Louise Trotter u Carven. Jejich přehlídky braly dech.

V největším světovém luxusním konglomerátu s názvem LVMH, mají ženské kreativní ředitelky Dior a Pucci, jako Stella McCartney a Phoebe Philo. Naopak v Keringu, druhém největším módním konglomerátu, není ani jedna značka vedena ženou a ani nikým, kdo má bílou barvu pleti.

Ať je tomu jakkoli, ve všech případech vsadili návrháři na jistotu. Trendy v jejich podání jsou jasné. Paleta barev je jasná – tlumená, černá a bílá. Tyto barvy jasně dominovaly nad světlými odstíny letních kolekcí loňských let. Žhavému tónu červené se podařilo proniknout do barevného spektra klasiky.Decentní je šik

Spolu s trenčkoty, vypasovanými sukněmi, kalhotovými kostými a dobře padnoucích džíny budete letos neodolatelné. Trend minimalismu vzrostl letos o 46 % oproti předchozí sezoně jaro – léto 2023. Dobrou zprávou je, že většinu klíčových prvků na jaro už pravděpodobně máte ve své skříni.

Pokud budete muset něco koupit, zaměřen na kousky s červenými tóny a bílé košile se skvěle padnoucím střihem. K doladění oblečení vsaďte na balerýny, tyto boty jsou stále na výsluní, stejně jako dobře střižené sako.

Mini šortky, nadčasové trendy

Pokud máte rádi krátké šortky, jásejte. Tento kousek oblečení totiž letos ovládl přehlídková mola v Miláně. Do paměti se nám s tímto oblečením vrylo hlavně zahájení nové show Gucci. Šortky pronikly také i do Paříže do kolekce Chanel, Alexander McQueena a Isabel Marant. Tento trend tak pokračuje z loňského jara.

zdroj: Vogue.co.uk

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související