Vánoční a silvestrovský program na ČT: Bambitka 2, nový Krakonoš, Zátopek i Karel Gott

foto: Jaroslav Fikota pro Českou televizi

A je to tu. Česká televize představila vánoční program, který uvede několik televizních premiér. Na Štědrý den se dočkáme pokračování Tajemství staré bambitky, těšit se můžeme i na zcela novou pohádku Krakonošovo tajemství či životopisné drama Zátopek.

Vánoční pohádky jsou v České televizi tradicí. „V televizní premiéře uvedeme filmovou pohádku Tajemství staré bambitky 2 a na Boží hod výpravnou televizní pohádku Krakonošovo tajemství. V obou je vše, co mají správné pohádky mít. Jsou vtipné, napínavé a nechybí dobrý konec,“ prozradil generální ředitel České televize Petr Dvořák.

V závěru roku se v předpremiéře v iVysílání představí také úvodní epizoda komediálního seriálu Dobré ráno, Brno! Nový rok pak v České televizi rozběhne v televizní premiéře životopisné drama Zátopek. Naopak derniéru čeká o letošních svátcích program ČT3.

Dvě vánoční tajemství

Tajemství staré bambitky 2 volně navazuje na děj prvního dílu úspěšné stejnojmenné televizní pohádky s Tomášem Klusem a Ondřejem Vetchým v hlavních rolích. Do jejich života se pokusí zasáhnout bývalí protřelí rádci (Jiří Lábus a Miroslav Vladyka) a královna v podání Veroniky Khek Kubařové. Novou „Bambitku“ už letos uvedla kina v únoru.

První pohádka se před více než deseti lety setkala u diváků s nebývalým úspěchem. „Tajemství staré bambitky si na nic nehraje, jen konstatuje věci a možná dává do souvislostí paralely s reálným životem. A to si myslím, že z ní udělalo fenomén,“ říká její hlavní hrdina Tomáš Klus.

Tajemná vlašská kniha, záhadný cizinec i nový majitel zámku v podhůří Krkonoš sehrají důležitou roli v druhém premiérovém příběhu – Krakonošově tajemství. „Náš příběh má všechny atributy současné, atraktivní a žánrově rozmanité pohádky,“ podotýká režisér Peter Bebjak, který je podepsán mimo jiné pod krimiseriálem Případy 1. oddělení. Krakonošem se tu stal David Švehlík.

„Krakonoš není na Slovensku tak známý, měl jsem o něm představu, že jen trestá, ale v této pohádce jsme pátrali po jeho minulosti a zrození legendy,“ naznačil Bebjak. Krakonošovo tajemství popisuje jako žánrově rozmanité. „Je to melodrama, thrillerová zápletka, napětí i postavy, které v sobě nesou komické prvky,“ vysvětluje.

Pohádek bude ve vánočním vysílacím schématu České televize samozřejmě mnohem více. Chybět nebude první díl „Bambitky“, oba díly Anděla Páně, loňská štědrovečerní pohádka Jak si nevzít princeznu ani oblíbené vánoční klasiky. V roce 2015 také Česká televize natočila jako vůbec první v Evropě pohádku pro děti se sluchovým postižením. Zatím jich má v archivu sedm a všechny nabídne v průběhu letošních vánočních svátků.

Advent na obrazovkách opět doprovodí benefiční Adventní koncerty. Výtěžky z nich pomůžou čtyřem neziskovým organizacím. „Pro ně je to opravdu veliká pomoc, proto doufám, že letos budou diváci štědří, přestože situace kolem nás není úplně dobrá,“ přeje si Petr Dvořák. Patronáty nad jednotlivými projekty převezmou osobnosti České televize – Barbora Kroužková, Lea Surovcová, Stanislav Bartůšek a Daniel Takáč.

Na Silvestra Gott, na Nový rok Zátopek

Silvestrovský večer se stane poctou Karlu Gottovi. Česká televize odvysílá poslední den v roce záznam koncertu, během něhož se na pódiu sešlo na čtyřicet zpěváků a zpěvaček. Program doplní speciální vydání oblíbených pořadů Všechnopárty a Zázraky přírody.

Nový rok odstartuje film Zátopek oceněný osmi Českými lvy. Životní příběh slavného běžce natočil David Ondříček, do hlavní role obsadil Václava Neužila. „Je to veliký film a bude reprezentativním vstupem do nového roku,“ nepochybuje Petr Dvořák.

V závěru roku se s diváky vinou nezbytných úsporných opatření rozloučí stanice ČT3. Posledním českým titulem, který odvysílá, bude komedie Saturnin.

zdroj: Ceskatelevize.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související