Pokračování oblíbené pohádky vstoupí do kin v únoru

foto: Bioscop

Kvůli pandemii se odložilo už hodně filmových premiér. Tento osud se nevyhnul ani pokračování oblíbené pohádky Tajemství staré bambitky, jejíž premiéra byla původně plánovaná na začátek loňského prosince. Nakonec se ale na ni přeci jen už těšit můžeme. 10. února vstoupí do kin.

Hvězdou dvojky ale podle všeho nebude Tomáš Klus, který zazářil v původním zpracování v roli roztomile popleteného prince, ale jeho královská dcera, princezna Johanka, v podání Valentýny Bečkové.

foto: Bioscop

Tahle půvabná osmiletá herečka se v posledních dvou letech stala nejobsazovanější dětskou herečkou. Díky svému přirozenému hereckému talentu a výřečnosti ji mnozí dokonce srovnávají s legendárním Tomášem Holým.

Obsazení Tajemství staré bambitky 2, která vstoupí do kin již v únoru, jinak mnoho změn nezaznamenalo. Jejími filmovými rodiči se stali Tomáš Klus a Kamila Janovičová. V roli dědečka se objeví herec Ondřej Vetchý.

V osmi letech zkušenou herečkou

První herecké zkušenosti získala Valentýnka už ve čtyřech letech, a to účinkováním v reklamách. Filmovou příležitost dostala v roce 2019, a to v diváckém hitu Ženy v běhu. Zahrála si i ve dvou filmech Marty Ferencové – Příliš osobní známost a Přání Ježíškovi a v komedii Láska na špičkách. „Říkám to úplně všude, já jsem se do ní úplně zamiloval. Asi jsem nehrál s talentovanější herečkou, ona je taková neposkvrněná,“ s nadšením popisuje talentovanou kolegyni Tomáš Klus.

foto: Bioscop

Stejnou chválu si neodpustili ani další herci. „První natáčecí den jsme stály na place, čekaly a ona mě úplně intuitivně chytla za ruku. V té chvíli jsme se skoro vůbec neznaly, ale pro mne to byl moment, kdy jsem si řekla, že to půjde. A ne že bych to musela vyrábět nebo vymýšlet, prostě věřím, že to bylo vzájemné, že jsme si sedly,“ vzpomíná její pohádková maminka Kamila Janovičová.


TAJEMSTVÍ STARÉ BAMBITKY (2022), pohádka, 100 min
Režie: Ivo Macháček / Scénář: Evžen Gogela
Hrají: Tomáš Klus, Kamila Janovičová, Ondřej Vetchý, Miroslav Vladyka, Jiří Lábus, Veronika Kubařová, Petr Štěpánek, Valentýna Bečková

Příběh loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. Po letech se z Jakuba ale stal král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. Premiéra: 10. února 2022.


Mohlo by vás zajímat:

Avatar 2 se odehraje v oceánu. A herci musí zadržet dech…

foto: Falcon

Recenze: Spencer si zakládá na monotónnosti, smutku a Dianině „šílenství“

foto: Forum film

Klan Gucci měl být trhákem roku. Naplnil očekávání? Jak v čem…

foto: Forum Film

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související