Která sjezdovka v Čechách je jednoznačně nejlepší?

Kopec, kde se svezete jako v Alpách.
foto: PXHere

Provozovatelé v naději na lepší zítřky lyžařské areály pilně zasněžují a všichni natěšení lyžaři přemýšlí, kam vyrazit.

Vir nevir, letos se doufejme na lyžích pořádně svezeme. Cestování do Alp je pořád komplikované a tak většina z nás vyhlíží podmínky u nás. Lyžařské areály se pilně připravují na nápor lyžařů, podmínky, za kterých se dá lyžovat jsou poměrně jasné, tak opravdu zbývá otázka, kam se vydat.

Královna českých sjezdovek

Rokytnice nad Jizerou
foto: Rokytnice nad Jizerou

Dva a půl kilometru dlouhá, místy až sto metrů široká sjezdovka slibující až šestisetmetrové převýšení. To už je slušný kopec, který nabídne opravdu hezké svezení. Vážně takový v Čechách máme? Ale jistě. Mluvíme totiž o červené v Rokytnici nad Jizerou, o které zasvěcenci s oblibou prohlašují, že je prostě nejlepší u nás. Zejména, když se sem vydáte ve všední den a na vleku budete ráno mezi prvními. Je sice pravda, že vrchol Lysé hory má svá specifika a velmi často se rád halí do mlhy, přesto se sem vyplatí zajet. Klidně jen na jeden den.

Dobře vybavený areál

Horní Domky
foto: Krkonoše

Lyžařský areál Horní Domky nabízí všechno, co lyžař na horách očekává. Lanovku v blízkosti parkoviště, lyžařskou školu, půjčovnu vybavení, restaurace a občerstvení i na svahu… Mapu celého areálu najdete zde.

Částečnou nevýhodou zdejších tratí je jejich orientace na jih, takže především v jarních měsících je kvalita sněhu horší. Na druhou stranu slunečné počasí tu můžete využít i velmi příjemným posezením na terase některé ze zdejších restaurací. A snowbordisté samozřejmě míří na nedaleký snowpark na Dvoračkách. Při téhle příležitosti se ovšem sluší připomenout, že jízda mimo vyznačené tratě je přísné zakázaná.

foto: Studenov

Celý rokytnický skiareál Horní Domky nabízí 13,5 kilometrů sjezdovek různých náročností. Rodiny s dětmi a začátečníci mají v oblibě i nedaleký skiareál Studenov, který se rozkládá v nadmořské výšce 620–933 metrů, takže pokud nejsou ideální sněhové podmínky, je to tu s kvalitou sněhu horší. Ale zdejší sjezdovky jsou ideální pro začátečníky a menší děti. Z vrcholu kopce je také možné se napojit na Krkonošskou magistrálu a naplánovat si odtud krásný výlet na běžkách.


Za jakých podmínek lze vyrazit do Itálie na lyže? Víme!

Foto: IDM Südtirol

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související