Myslete si, co chcete…. Devadesátky pořád „frčí“

Styl, který už asi nikdy nezmizí.
Devadesátky
foto: Instagram 90s.babes

Pokud mluvíme o tom, že už se v módě nic nového nevymyslí a pořád se vracíme k minulosti, tak to nejvíce sedí právě na styl 90. let.

Sexy trička pod prsa nebo s nápisy, kalhoty s vysokým pasem, džínové bundy, vesty, kostkované košile, saka i sukně, bombery se cvoky, klobouky či volné mikiny…. To vše jsou typické znaky této doby, Smiřme se s tím, devadesátky jsou „opět“ už po několikáté v kurzu.

FENOMÉN MADONNA

Bojíte se vypadat trapně, přesto se vám tento trend zamlouvá? Autentický look této doby získáte díky starým videoklipům, filmům nebo televizním seriálům. Všude kde je Madonna, Spice girls, Nirvana, Pearl Jam, The Dors, Cindy Cradford, nebo oblíbené seriály Přátelé či Beverly Hills 90210 – tam najdete tu správnou módní inspiraci.

DEVADESÁTKY opět „frčí“ / foto: Instagram 90s.babes

Obrázek 1 z 26

TRIČKA PODLE SPICE GIRLS

To stejné bylo i v podání módních kreací slavné skupiny Spice girls, které naučily dívky nosit sportovní podprsenky, trička nad pupík či upnuté minišaty a boty na vysokých platformách.

V tomto desetiletí se skutečně zrodily některé z nejpamátnějších stylových momentů v historii krejčovství a současně se proslavily klíčové ikony módní vlny jako Naomi Campbell nebo Sarah Jessica Parker. Jejich street outfit chtěla nosit každá holka či žena. Od lesklých šatiček, prodloužených sak až po sponky ve vlasech a další až dětinské drobné detaily. To je styl, který se už třicet let stále dokola vrací.

ELEGANCE PODLE PRINCEZNY

A pak tu byla neopomenutelná žena, princezna Diana. Té přísluší titul nejstylovější ikony módních dějin devadesátých let. Inspirovala mnohé designéry, aby vyzkoušeli praktičtější přístup k módě. Udávala směr, jak by měly být trendové kousky této doby nošeny každou ženou do práce, na schůzku či do společnosti. A je až s podivem, že její styl vlastně vůbec nezestárnul. Takhle můžete klidně vyrazit hned zítra a budete absolutně in.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související