Nečekaná a dokonalá proměna Kristen Stewart v Lady Di

Jako by princezna znovu ožila
Kristen Stewart jako princezna Diana / foto: Neon

Slavná herečka, kterou známe coby Bellu ze seriálu Stmívání, Kristen Stewart, se neuvěřitelně proměnila do role v připravovaném snímku Spencer. Jako Lady Diana je téměř k nepoznání.

Dlouho očekávaný film režiséra Pablo Larraína přinesl po velké kritice volby hlavní hrdinky, konečně strhující ovace. Svět totiž spatřil první fotografie herečky Kristen Stewart (30) v roli princezny Diany (✝36) a strhla se mela. Nikdo totiž nevěřil, že proměna bude téměř identická.

foto: Instagram

Největší kritiku za výběr hlavní hrdinky sklidil totiž režisér proto, že Kristen není Britka. To si však zcela radikálně obhájil a viditelně věděl proč. „Kristen je jednou z nejlepších hereček současnosti. Umí být tajemná, křehká, a zároveň velmi silná, což je přesně to, co potřebujeme,“ uvedl minulý rok Larraín, který v roce 2016 velmi úspěšně dokončil film o Jackie Kennedy, kde Jackie ztvárnila Natalie Portman. Za svůj výkon pak byla nominována na Oscara.

foto: archiv Neon

Nyní se tedy pustil do životopisného filmu s názvem Spencer. Film se zaměří na jeden stěžejní víkend v životě princezny Diany, kdy strávila vánoční dovolenou s královskou rodinou na panství Sandringham v anglickém Norfolku a rozhodla se opustit svého manžela prince Charlese.

„Rozhodli jsme se natočit příběh o identitě, o ženě, která se rozhodne, že nebude královnou,“ vysvětlil režisér, který tak z příběhu vyčlenil Dianinu smrt.

foto: archiv Neon

„Film SPENCER je o zásadním zlomovém bodě života Diany,“ uvedla herečka ve svém prohlášení. A zdá se, že půjde o její životní roli, proto Stewart tvrdě pracuje na tom, aby dokázala, že se kritika mýlila v tom, že byla režisérovou špatnou volbou.

„Je to jeden z nejsmutnějších příběhů, jaké kdy existovaly, a já nechci jen hrát Dianu – chci ji implicitně znát,“ řekla. Do filmu byli dále obsazeni herci Timothy Spall, Sally Hawkins a Sean Harris. Distribuce je plánována na 1. července 2021, kdy by Diana oslavila 60 let.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související