Nečekaná a dokonalá proměna Kristen Stewart v Lady Di

Jako by princezna znovu ožila
Kristen Stewart jako princezna Diana / foto: Neon

Slavná herečka, kterou známe coby Bellu ze seriálu Stmívání, Kristen Stewart, se neuvěřitelně proměnila do role v připravovaném snímku Spencer. Jako Lady Diana je téměř k nepoznání.

Dlouho očekávaný film režiséra Pablo Larraína přinesl po velké kritice volby hlavní hrdinky, konečně strhující ovace. Svět totiž spatřil první fotografie herečky Kristen Stewart (30) v roli princezny Diany (✝36) a strhla se mela. Nikdo totiž nevěřil, že proměna bude téměř identická.

foto: Instagram

Největší kritiku za výběr hlavní hrdinky sklidil totiž režisér proto, že Kristen není Britka. To si však zcela radikálně obhájil a viditelně věděl proč. „Kristen je jednou z nejlepších hereček současnosti. Umí být tajemná, křehká, a zároveň velmi silná, což je přesně to, co potřebujeme,“ uvedl minulý rok Larraín, který v roce 2016 velmi úspěšně dokončil film o Jackie Kennedy, kde Jackie ztvárnila Natalie Portman. Za svůj výkon pak byla nominována na Oscara.

foto: archiv Neon

Nyní se tedy pustil do životopisného filmu s názvem Spencer. Film se zaměří na jeden stěžejní víkend v životě princezny Diany, kdy strávila vánoční dovolenou s královskou rodinou na panství Sandringham v anglickém Norfolku a rozhodla se opustit svého manžela prince Charlese.

„Rozhodli jsme se natočit příběh o identitě, o ženě, která se rozhodne, že nebude královnou,“ vysvětlil režisér, který tak z příběhu vyčlenil Dianinu smrt.

foto: archiv Neon

„Film SPENCER je o zásadním zlomovém bodě života Diany,“ uvedla herečka ve svém prohlášení. A zdá se, že půjde o její životní roli, proto Stewart tvrdě pracuje na tom, aby dokázala, že se kritika mýlila v tom, že byla režisérovou špatnou volbou.

„Je to jeden z nejsmutnějších příběhů, jaké kdy existovaly, a já nechci jen hrát Dianu – chci ji implicitně znát,“ řekla. Do filmu byli dále obsazeni herci Timothy Spall, Sally Hawkins a Sean Harris. Distribuce je plánována na 1. července 2021, kdy by Diana oslavila 60 let.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související