Kristen Stewart bude LADY DI. Proč si režisér vybral právě ji?

Film o zásadních třech dnech života princezny Diany se začne točit začátkem příštího roku.
Kristen Stewart a princezna Diana
foto: Instagram Kristen Stewart

Když bylo letos v červnu oznámeno, že do hlavní role v nově připravovaném filmu Spencer, bude obsazena herečka Kristen Stewart, známá především ze ságy Twilight,  mnozí se nad touto volbou pozastavovali.

Režisér filmu Pablo Larraín si ale za svým rozhodnutím stojí. „Kristen je skvělá herečka, a navíc vyzařuje přesně to, co pro dobrý film potřebujete, tedy tu správnou dávku tajemství,” řekl pro web Deadline. „Působí velmi křehce, ale má v sobě obrovskou sílu. Což je kombinace, která mě přiměla k tomu ji obsadit. A způsob, jakým reagovala na scénář a jak k roli přistoupila, mě jen utvrdilo v tom, že jsem se rozhodl správně,” dodal.

Kristen je opravdu odhodlaná nic nepodcenit. Podle svých slov nebyla nikdy z nabídky na roli tak nadšená jako právě teď. A poctivě se na ni připravuje a louská jednu knihu o princezně za druhou „Zatím mi jako nejtěžší úkol, přijde trefit Dianin vznešený přízvuk. Proto jsem si najala učitele a pilně trénuju,” prozradila.

https://www.instagram.com/p/BsBfSHKgu2k/

Celý děj filmu se točí jen kolem tří dnů

Zaznamenává kritický víkend na začátku devadesátých let během vánočních svátků v domě Windsor na panství Sandringham v Norfolku. Právě tady princezna dospěla k rozhodnutí, že její manželství s princem Charlesem nefunguje. A že bude nutné začít přemýšlet o jiné životné cestě než té, že se jednou stane britskou královnou.

„Všichni jsme vyrůstali, alespoň v mé generaci, na pohádkách, kde princ potká princeznu. Zamiluje se do ní, vezme si ji za ženu a z ní je pak královna,“ řekl Larraín. „To je pohádka. Co se ale stane, když se princezna rozhodne nestat se královnou? Místo toho oznámí, že by raději šla svou vlastní cestou a byla víc sama sebou? To je pohádka naruby. A to je hlavní poselství našeho filmu. Je to myslím univerzální příběh, který osloví miliony lidí na celém světě,” věří režisér.

„Osud Lady Di je jeden z nejsmutnějších příběhů, které znám. A já nechci Dianu jen hrát, kdy se jí opravdu stát,” dodává Kristen.

Diana a princ Charles se vzali v roce 1981 a rozešli v roce 1992, dávno před formálním rozvodem v roce 1996. O rok později princezna zemřela na zranění, která utrpěla při autonehodě v Paříži. V té době bylo jejím synům, princi Williamovi a princi Harrymu, 15, respektive 12 let.

Film Spencer, inspirovaný osudem princezny Diany, se má začít natáčet začátkem příštího roku.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související