Nic ve zlým: Jennifer Lawrence míří na filmové plátno

foto: Falcon

Po delší odmlce se letos hned třikrát objeví ve filmu. Řeč je o herečce Jennifer Lawrence, která se opět do své herecké kariéry pořádně opřela. První film, který zamíří v červnu do kin, je komedie Nic ve zlým (2023) režiséra Gena Stupnitského (Hodní hoši, 2019) a spoluautora snímku Zkažená úča z roku 2011Lawrence se zároveň vrhla i na roli producentky. 

Ačkoli tato oscarová herečka ztvárňuje většinou dramatické a akční role, po dlouhé době svým fanouškům opět ukáže také své komediální schopnosti, které naposledy předvedla ve filmu K zemi hleď! z roku 2021.

Komedie Nic ve zlým vás dostane do varu. Ve chvíli, kdy Maddie (Jennifer Lawrence) hrozí ztráta rodného domu, narazí na lákavou pracovní nabídku: bohatí úzkostní rodiče hledají někoho, kdo by se dal dohromady s jejich devatenáctiletým synem Percym, než začne studovat na vysoké. Maddie však ke svému překvapení brzy zjistí, že u podivína Percyho není nic jisté. Díky skvělému hereckému obsazení (Andrew Feldman, Laura Benanti, Natalie Morales a Matthew Broderick) se jistě budeme mít na co těšit. Nic ve zlým má premiéru v českých kinech 22. června 2023.

Bez hereckého vzdělání

Jennifer Shrader Lawrence věděla od začátku, kým chce být. Vyrůstala se dvěma staršími bratry v Kentucky, kde jako malá účinkovala v místním divadle, dokud se ve čtrnácti letech nerozhodla, že zkusí svoje štěstí v New Yorku. Dokonce ukončila střední školu o dva roky dříve, aby se mohla naplno věnovat svému snu. Je třeba zmínit, že herectví nikdy nestudovala a svůj um přikládá instinktu pro ztvárnění role a talentu.

V mládí se Jennifer aktivně věnovala celé řadě sportů, především basketbalu. Ve škole měla přezdívku Nitro a J-Law. Ráda hraje na kytaru a dokonce se objevila ve videoklipu „The Miss I Made“ od skupiny Parachute. Pojí ji přátelství s Emmou Stone. Mezi její oblíbené herce patří James Franco, Jeff Bridges and Robert Downey Jr.

Cílevědomost a talent

Její první větší příležitostí byla role v komediálním seriálu The Bill Engwall Show, který běžel v letech 2007 až 2009. Ve stejném období se objevila v dramatu The Burning Plain o dospívající dívce z mexického pohraničí. Za zmínku stojí také životopisný příběh umělkyně Lori Petty ve filmu The Poker House. Za svůj výkon si odnesla ocenění za nejlepší herecký výkon na festivalu v Los Angeles.

Cestu do záře reflektorů zpečetila její role dospívající dívky Ree v dramatu Do morku kosti. V konkurzu musela obstát v konkurenci více než 300 uchazeček. Snímek jí vynesl řadu ocenění, včetně nominace na Zlatý glóbus a Oscara. Ve věku 20 let se stala druhou nejmladší herečkou, která kdy byla nominována na nejprestižnější filmové ocenění. O rok později se objevila v černé komedii The Beaver a nezávislém filmu Like Crazy. Ve stejném roce se jí dostalo velké cti, když se stala členkou Akademie filmového umění a věd.V roce 2011 ztvárnila postavu Mystique v komiksovém hitu X-Men: First Class. Jeho druhý díl s názvem X-Men: Days of Future Past měl premiéru v roce 2014. Navzdory slibně se rozvíjející kariéře si získala celosvětovou popularitu až svou rolí v post-apokalyptické sérii Hunger Games. Vůbec poprvé byla postavena úspěšná akční série na hlavní ženské hrdince. Média jí okamžitě přiřkla titul finančně nejúspěšnější hrdinky vůbec. Postava Tiffany ve filmu Terapie láskou (2012) jí vynesla Zlatý glóbus a Oscara. Ve 22 letech se stala druhou nejmladší držitelkou zlaté sošky v historii.

zdroj: Falcon.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář