MIRO ŽBIRKA se vrací na obrazovky České televize

A má spoustu dalších plánů
foto: Tomáš Martínek

Na podzim se diváci ČT Art mohou těšit na oblíbeného zpěváka Mira Žbirku. Bude totiž znovu uvádět hudební talk show Doupě, která se vrací už potřetí. Ale pro své fanoušky má i další překvapení.

Než se tak stane, můžete si připomenout hudební setkání s hosty druhé řady oblíbeného pořadu v podobě DVD, které vychází 27. února. Miro Žbirka v unikátním prostoru pražského klubu Doupě, kde pódium je větší než hlediště, přivítal např. Michala Pavlíčka, Viléma Veverku, Václava Neckáře, Davida Kollera, Michala Dvořáka a mnoho dalších.

foto: Supraphon

Ve stejný den, kdy vychází DVD, připravila Lucerna Music Bar online koncert Miro Žbirka pro Londýn organizovaný londýnskou agenturou Pishter Ltd. Spolu s britskými fanoušky si jej můžete poslechnou i vy. Stačí sledovat sociální sítě Facebook a Instagram Mira Žbirky.

Letošní rok je pro zpěváka velmi pestrý. Před 20 lety vznikla deska Modrý album s hity Co bolí to přebolí, Mám rád a dalšími. Při této příležitosti vyjde znovu limitovaná edice na vinylu i se speciálními bonusy.


Miroslav Žbirka, který si říká „Meky“ se narodil v Bratislavě 1952. Je spoluzakladatelem skupiny Modus společně s Jankom Lehotským a Marikou Gombitovou. V roce 1977 za skladbu Úsměv získali Zlatou Bratislavskou lyru. Od roku 1980 začal svou sólovou kariéru a o dva roky později se stal prvním slovenským Zlatým slavíkem. S první ženou má dceru Denisu a s druhou manželkou Kateřinou dceru Lindu a syna Davida.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související