Gucci uvádí na trh veganskou verzi své ikonické kabelky z roku 1955. Tváří kampaně je zpěvačka Billie Eilish

foto: Gucci

Ikonická kabelka Horsebit z roku 1955 hlásí svůj velký návrat na výsluní. Tentokrát ovšem ve veganské verzi a v hlavní roli se zpěvačkou Billie Eilish, která je svým kladným vztahem k ochraně životního prostředí známá.

Slavná módní značka Gucci na začátku listopadu představila svou legendární kabelku Horsebit z roku 1955. Tentokrát je ale celá vyrobená ze 75% z rostlinných surovin a obnovitelných zdrojů. Což se tváři kampaně, slavné zpěvačce Billie Eilish, moc líbí. Sama je totiž zastánkyní udržitelné módy a doplňků, kvůli kterým nemusela zemřít ani jedna živá bytost.

Tradiční značka s novým větrem v zádech

Malá kabelka na rameno bude k dispozici v klasickém béžovém provedení s monogramovým potiskem a zájemci si za originální kousek značně připlatí. Nyní je na stránkách firmy k objednání za pouhých 2800 eur tj. zhruba 68 500 korun. Přesto, že nejde o výrobek ze zvířecí kůže, vyniká kabelka, tak jak je u značky Gucci zvykem, dokonalým řemeslným zpracováním a kvalitou.

Veganskou kůži značka Gucci poprvé představila už v roce 2021, kdy debutovala svou první řadou veganských bot. Při jejich výrobě byla použitá umělá kůže zvaná Demeter, která byla vyvíjená více než dva roky. Její složení je unikátní – je totiž vyrobená z pšenice, viskózy, kukuřice a dřevěné buničiny z obnovitelných zdrojů. Slavný módní dům doufá, že si tento druh veganské kůže už brzy i patentuje.

Veganství je v módě

Slavná zpěvačka Billie Elish často a ráda využívá svou tvář k propagaci veganství. Není tedy divu, že byla podle svých slov poctěná, že mohla být součástí „evoluce značky a přehodnocení tradice.“ „Je to nový směr, na kterém mi opravdu záleží,“ řekla zpěvačka v rámci propagaci kampaně.

Gucci se tak zařadila mezi další světové značky, jako je Stella McCartney čti Hermés, které se rozhodly změnit svůj postoj a vyrábět stylové, ale udržitelné veganské tašky. Začátkem tohoto roku návrhářka Stella McCartney poprvé uvedla své ikonické tašky Falabella a Frayme ve veganské alternativě klasické kůže Mirum. Společnost Hermès se zase spojila s technologickou společností MycoWorks a uvedla na trh veganskou verzi své nákupní tašky Victoria vyrobené biologického materiálu nazvaného ze SylvaniaUdržitelnost vede

V březnu letošního roku se Gucci rozhodla propojit vlastní historii se slavnými osobnostmi. Různé varianty klasické kabelky Horsebit 1955 tak představila Halle Bailey, Hanni a Julia Garner. Každá ze slavných žen ikonické tašce vnukla vlastní styl. Kolekce těchto kabelek nabídla různorodou kombinaci barev, velikostí i materiálů. Italská značka Gucci v ní proplétá svou historii s moderní inovací.

Americká zpěvačka Billie Eilish kampaní jen upevnila svoji pověst průkopnice stylu i bojovnice za zdravější planetu. Jen vzpomeňme na její neonově zelený outfit na Grammy 2020 nebo šaty inspirované vintage lokem, které si oblékla na loňské Met Gala. A při jejím světovém turné Happier Than Ever se díky jejímu aktivnímu úsilí o snížení uhlíkové stopy podařilo jí a jejího týmu ušetřit 8,8 milionů galonů vody.

Amber Valletta spojila své jméno se značkou Karl Lagerfeld

Zdroj: WWD, Fashion Gone Rogue, Design Scene, Gucci Official, 10magazine.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související