Amber Valletta spojila své jméno se značkou Karl Lagerfeld

A společně uvedou na trh řadu luxusních doplňků z ekologicky udržitelných materiálů.
Amber Valleta
foto: Instagram Amber Valletta

Ani přední módní značky nežijí v minulosti, ale naopak hledí vpřed a kladou důraz na ekologii a udržitelnost.

Nejlepším důkazem tohoto trendu je nejnovější řada doplňků, vyrobených z kaktusové kůže a recyklované bavlny, kvůli které spojil své síly tým módního domu Karl Lagerfeld s šestačtyřicetiletou supermodelkou a herečkou Amber Valletta. Kolekce má být na trh uvedena na jaře 2021.

foto: Instagram Amber Valletta

Hlavním tahákem kolekce je taška K/Kushion, ale také tu najdeme opakovaně použitelnou láhev na vodu, peněženku na zip, pouzdro na karty, roušku a vak na prádlo. Vše vyrobené z ekologicky šetrných materiálů.

Amber Valletta v minulosti už mnohokrát spolupracovala se zesnulým zakladatelem značky, který zemřel v únoru 2019 ve věku 85 let. Nejužší byla jejich spolupráce, když byl Karl Lagerfeld kreativním ředitelem Chanelu, jedné z mnoha značek, jejichž byla Amber tváří

foto: Instagram Karl Lagerfeld

„Karl a já jsme toho spolu tolik zažili a já jsem nadšená, že můžu s jeho značkou spolupracovat dál. Navíc na projektu, který je tak smysluplný,” řekla Amber Valletta pro WWD.com

foto: Instagram Amber Valletta

Dalším bonusem je, že část zisku z prodeje kolekce získá iniciativa Módní pakt. Ten spojuje více než tři desítky předních světových módních firem zastupujících téměř 150 značek. Ty se díky inciativě francouzského prezidenta Emmanuela Macrona zavázaly v srpnu 2019 společně spolupracovat ve třech oblastech ochrany životního prostředí: zastavení globálního oteplování, obnově biologické rozmanitosti a ochraně oceánů.

Co je kaktusová kůže?

Překvapivě se vyrábí opravdu z kaktusů. Jde o nápad dvou mexických podnikatelů, kterým se po dlouhé řadě nezdarů povedlo přivést na svět materiál, který je zcela šetrný k životnímu prostředí. A pravou hovězí kůži opravdu připomíná.

foto: www.desserto.com.mx


Adrian López Velarde a Marte Cázarez pěstují kaktusy na ekologickém ranči v mexickém státě Zacatecas. Po ořezání je suší 3 dny na slunci a následně dochází k dalšímu zpracování, během kterého vznikne veganská kůže. Tu pojmenovali Desserto. Oba shodně tvrdí, že se jedná o biologicky rozložitelný produkt, který má velkou šanci uspět v módním, automobilovém i nábytkářském průmyslu.

foto: www.desserto.com.mx

Podle oficiálního webu společnosti se tento zcela přírodní materiál vyznačuje měkkostí a zároveň nabízí široké možnosti ke zpracování podle nejpřísnějších standardů kvality. A jak se zdá, minimálně módním značkám se líbí, takže je pravděpodobné, že o něm, ještě hodně uslyšíme.

Související:

Nový MÓDNÍ TREND sezony podle nestárnoucí Heidi Klum
I Jennifer Lopez vyměnila sexy podpatky za tenisky

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související