Kukačky: Viktor a Theo o svých rolích vyměněných chlapců

foto: Česká televize / Jaroslav Fikota

Za úspěchem seriálu Kukačky stojí nejen silný příběh, skvělý scénář i režie, ale do velké míry i šťastný výběr herců, těch dětských obzvlášť.

Oba vyměnění chlapci Viktor Sekanina (Jakub Kadlec) i Theo Schaefer (Tomáš Holec) měli prý okamžitě pocit, že své dětské role v Kukačkách zvládnou. Každý z nich se v té své totiž do jisté míry poznal a byla mu něčím blízká.

„Taky potřebuju všechno vědět úplně přesně,“ popisuje Viktor, který ztvárňuje šestiletého Jakuba. Jinak tomu není i u Thea, coby Tomáše. „Byl jsem rád, že hraju toho divočejšího,“ přiznal.

Konkurz na dětské role v Kukačkách dopadl na jedničku

Všechno začalo informací, kterou vydala Česká televize. „Babička volala, že televize shání kluky na hlavní roli. Natočili jsme video a poslali ho. Pak mi napsali, že jsem postoupil. V předposledním kole jsem se potkal s Theodorem, kterého znám z divadla. A pak mi mamka řekla, že jsem to vyhrál,“ popsal Viktor Sekanina, jehož starší bratr už hraje v seriálu na Primě. To, že jeho role má Aspergerův syndrom, mu nevadilo. Na place měl poradkyni, která mu se vším pomáhala. Na nabídku zahrát si tak velkou roli bez rozmyšlení kývnul i Theo. „Hraní mě moc baví,“ přiznal.

Theo jako filmový Tomáš / foto: Česká televize

Se svou postavou se oba okamžitě ztotožnili. „Jakub je hodně chytrej,“ popsal Viktor a Theo dodal: „Jsem asi stejně divoký a rád sportuju. Motokros sice nedělám, ale líbilo by se mi to. Mám rád všechno akční.“

Přestože natáčení nebylo úplně jednoduché, obou se líbilo. „Bylo to těžký a dlouhý, ale užíval jsem si to. Musel jsem točit záchvaty. Bavilo mě střílení z pušky, natáčení s chameleonem, ale nesnášel jsem cvrčky,“ poslal zážitky z placu Viktor.

S filmovými rodiči byla švanda

Filmoví rodiče byli podle obou dětí prostě báječní. Pokud kluci měli nějaký problém, všichni si pomohli. „Rozuměl jsem si s nimi výborně. Jako osoby byli David a Sabina hrozně milí a vtipní. A jako herečtí rodiče mě měli taky rádi a já je. A připadal jsem si s nimi skoro jako doma,“ přiznal Theo, který prý vycházel senzačně i s Viktorem. „S kolegou Sekaninou jsme si rozuměli. Záviděl jsem mu akorát chameleona,“ dodal s úsměvem.

Viktor jako filmový Jakub

Dozvíme se pravdu

Poslední díl, který poběží 2. dubna divákům slibuje, že: „Konečně vyjde pravda najevo“. Ale diváci se už teď dožadují pokračování. Bude o čem vyprávět? Tvůrci jsou přesvědčeni, že rozhodně ano. „Na konci první série se dozvíme, jak to bylo se záměnou novorozenců. Ale lidé se na Kukačky dívají kvůli tomu, co se děje mezi postavami seriálu. Jací jsou to lidé, co reprezentují. Zachycujeme na nich charaktery, vzorce chování, životní momenty, hodnoty, nad kterými třeba stojí za to se zamyslet.“

Záměna dětí je silná story, která hrdiny dostává do situací, které jsou naprosto hraniční. „Ale hlavním tématem seriálu je rodičovství, tomu se budeme věnovat dál,“ naznačuje producent seriálu Bobiňski děj druhé řady, zaměřené na mezigenerační vztahy. 


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související