Madonna má problém. Pustila do světa konspirační teorii o koronaviru, Instagram ho stáhl.

I slavní tropí hlouposti.
Madonna
foto: Instagram
Zpěvačka Madonna zveřejnila na sociální síti, kde má 15 milionů sledujících, video s konspirační teorií o koronaviru. Tvrdila, že už existuje vakcína proti covidu-19. Ta ovšem není k dispozici a kdoví, kdy opravdu bude.

Instagram ihned zakročil a příspěvek překryl nápisem: Zavádějící informace a vysvětlil, že proti covidu-19 prozatím žádná očkovací látka není. Problém měl také nejstarší syn amerického prezidenta Donalda Trumpa. Kvůli chvále hydroxychlorochinu, léku který se běžně užívá jako antimalarikum a pomalu účinkující antirevmatikum, mu Twitter na 12 hodin zablokoval síť. Důvodem bylo, že příspěvek  porušoval pravidla platformy ohledně šíření dezinformací o koronaviru.

Den na to se k tomu vyjádřil i samotný prezident Trump. Podle americké stanice CNN tvrdil, že hydroxychlorochin bral preventivně po dobu 14 dnů a s žádnými vedlejšími účinky se nesetkal. Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv FDA ovšem jeho účinnost zpochybnil a Světová zdravotnická organizace WHO jeho testování jako léku proti koronaviru zastavila.

Americký prezident Donald Trump veřejně tvrdil, že užíval lék hydrooxychlorchin, který podle lékařských studií nemá účinek proti Covid-19.

„Pravda nás všechny osvobodí, někteří lidé ale pravdu slyšet nechtějí. Zejména ti, kteří mají moc a chtějí vydělat na tom stále se protahujícím výzkumu vakcíny. Prokázalo se už, že je jedna účinná a je k dispozici měsíce. (Ti lidé) se bojí, že by nad nimi někdo získal kontrolu a nechávají bohaté bohatnout a chudé a nemocné ještě víc strádat,” napsala Madonna.

Madonna již v březnu zveřejnila kontroverzní názory na koronavirus, a to když uveřejnila svou fotografii ve vaně s textem, že koronavirus je výborný vyrovnávač rozdílů mezi lidmi. V květnu pak prohlásila, že u ní byly zjištěny protilátky proti koronaviru, takže získala asi imunitu. „Dnes si tedy udělám dlouhou vyjížďku autem, stáhnu okénka a budu dýchat vzduch prosycený covidem-19,” prozradila fanouškům.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související