Kukačky 2: Jak se jim bude společně žít? Třetí řada už nebude

foto: Česká televize

Zápletka ohledně záměny dětí v porodnici pokračuje. V pátek 20. ledna začala Česká televize vysílat druhou řadu seriálu Kukačky, která má být emočně ještě vypjatější než ta první. Hlavní linkou bude společné soužití, obvinění ze záměny a těšit se můžeme i na nové postavy. 

Zatímco první řada seriálu Kukačky se soustředila především na život obou rodin poté, co vyšla najevo záměna jejich dětí v porodnici, ta druhá se zaměří na jejich soužití a snahu celou nelehkou situaci nějak zvládnout. Jak naznačil včera odvysílaný první díl, nepřistupují k tomu ani zdaleka stejně. A o názorové střety tak nebude nouze.

Pokračování děje i nové příběhové linky

Kukačky už od začátku měly velký potenciál, alespoň podle samotného producenta Filipa Bobiňského. „Už v průběhu vysílání první řady se začaly objevovat velmi pozitivní ohlasy, tudíž mé rozhodnutí pokračovat druhou řadou bylo jasné,“ řekl nám na tiskové konferenci. Třináctidílné Kukačky 2 opět dostal pod režisérskou taktovku Biser A. Arichtev a podle tvůrců nejde o žádné plytké nastavování. „Vzhledem ke konci první série, kde se odhalil viník záměny a nastala otázka, co bude s dětmi dál, bylo jasné, že hlavní dějová linka musí být o jejich společném životě.“

Na obrazovky tak opět vstoupila rodina Kadlecových (Marek Adamczyk a Marta Dancingerová) a Holcových (David Novotný a Sabina Remundová) společně se svými syny Jakubem (Viktor Sekanina) a Tomášem (Theodor Schaefer).

V pokračování se scenáristi zaměřili na příběh bratra mašinfíry Karla Holce Davida (Michal Isteník), který v momentálním zkratu miminka v porodnici vyměnil z obavy, že malý Tomáš bude trpět stejnou dědičnou chorobou, které podlehlo v jejich rodině už jedno dítě. „David je samozřejmě velmi rozporuplná postava. Na jednu stranu je to čestný, dobromyslný člověk, oddaný své rodině a svému povolání. Na druhou stranu udělal to, co udělal. Je polehčující okolnost, že to bylo s dobrým úmyslem ochránit svého bratra? Světí účel prostředky v takovém případě? Myslím, že ne,“ hodnotí Isteník. Druhá série seriálu neopomene ani příběh těhotné starší dcery Holcových Marcely (Denisa Barešová), která prochází obdobím plným problémů, s nimiž nepočítala. „Sáhnu si až na dno,“ přiznala herečka.

Zajímavé lokace i různé osudy

Chybět nebudou ani stará známá místa, jako je motokrosová dráha, která dodává ději další adrenalinovou linku. Scenáristé se také výrazněji zaměří na zdravotní stav Jakuba, který se potýká s Aspergerovým syndromem, tedy jistým druhem autismu a do příběhu vstoupí i nová postava v podobě babičky Jakuba Terezy (Jana Kolesárová), která odešla od rodiny. Ve druhé sérii se naopak už neobjeví herečka Jitka Čvančarová, která ztvárnila zdravotní sestru Kamilu, manželku nevěrného lékaře (Jan Dolanský), který čeká dítě se starší dcerou Holcových. Po první sérii si herečka totiž zlomila kotník a tvůrci nemohli s natáčením čekat do doby, až se uzdraví. V příběhu ji nahradí Eva Hacurová.

Překážky, které přicházejí

Druhá řada vyvrcholí třináctým dílem 14. dubna. V prvním již odvysílaném díle jsme se vrátili do příběhu ve chvíli, kdy se rodiny snaží o soužití obou vyměněných chlapců a řeší, jak postupovat dál. Není to ovšem vůbec jednoduché a o vypjaté situace tak není nouze. Překážky v podobě rozdílných povah, zvyků a především názorů na výchovu se začínají už od začátku v ději silně projevovat. Seriál bude v tomto ohledu jistě napínavý a snadné to určitě nebude mít ani jedna rodina.

Příběhy tedy plynule navazují tam, kde se s první řadou skončilo, ovšem přílišná urputnost a dramatičnost scén celému ději škodí. Možná to byl záměr dodat příběhu ještě více na zajímavosti a dostat tak co nejvíce lidí k televizním obrazovkám, ale někdy je méně více. Ovšem nepřebíhejme. Uvidíme, jak se vše bude odvíjet dál. Soudit celou řadu hned po jednom díle by bylo příliš brzy, proto si rádi počkáme na další páteční večer.

Záměna dětí v takové podobě v jaké ji ukazujeme v seriálu, nemá jednoznačné řešení. Mám rád silné konce, které vyvolají emoci a dávají prostor k přemýšlení. Snad se nám takový podařilo natočit i u této nové série. Protože u příběhu platí, že takový, jaký je konec, je i dojem z celého díla,“ říká scenárista Jan Coufal.

Třetí Kukačky už nebudou

Námět seriálu připomíná skutečnou událost, k níž v roce 2006 došlo v třebíčské nemocnici. Autor scénáře Jan Coufal ale vycházel i ze zkušenosti vlastní rodiny. „Mé mamince přinesli po porodu místo mě cizího kluka. Všimla si toho po pár minutách a zjednala nápravu,“ prozradil s tím, že nechce ani domyslet, co by se jinak stalo.

Příběh rodiny Holcových a Kadlecových měl televizní premiéru 8. ledna 2021 a právem se stal nejsledovanějším pátečním seriálem České televize od roku 2008. Každou z třinácti epizod první řady vidělo přes 1,7 milionu diváků. Seriál uspěl i u kritiků, nominován byl jak na Českého lva, tak na Ceny české filmové kritiky.

O to více diváci vyhlíželi druhou řadu. Natáčení probíhalo loni v létě, načež poslední záběry se kvůli onemocnění covidem režiséra Arichteva dodělávaly ještě loni v říjnu. Celkem se tak točilo 82 dní. Z nich pak v domě v Hradových Střimelicích na Praze-východ, bydlišti Holcových, trávil štáb 12 dní. Na place strávila nejvíce dní herečka Marta Dancingerová, a to 52 natáčecích dnů. Jen o den méně měla Sabina Remundová. 

Pro herce Davida Novotného bylo prý natáčení velkým životním zážitkem. Naučil se totiž řídit motorový vlak. V některých záběrech tak sám dojíždí do zastávky a zastaví. Theodor Schaefer (Tomáš) v seriálu jezdí na motorce. Během scén na dráze ho však zastoupil dvojník a ve druhé řadě se tak objeví sedm profesionálních závodníků na motorkách, šest jezdců na sajdkárách a jeden freestylista. 

A co filmaře čeká dál? „Už teď víme, že další pokračování natáčet nebudeme. Těch šestadvacet epizod, které Kukačky nyní mají, nám hezky uzavřou vyprávěný příběh. Navíc oba kluci v hlavních rolích by nám už moc vyrostli,“ dodal Bobiňski. 


zdroj: Ceskatelevize.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související

Napsat komentář