Lukáš Vaculík míří do kin s rodinnou komedií

Těšte se na příběh plný čtyřnohých mazlíčků
foto: Kateřina Pavlíková pro Road Movies

2. prosince vstoupí do kin nová rodinná komedie Tady hlídáme my, volné pokračování divácky úspěšného filmu Tady hlídám já (2012), který i zvítězil na Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana. V hlavních rolích se znovu představí oblíbená sestava z „jedničky“: Lukáš Vaculík, Jitka Ježková i Veronika Divišová v roli její dcery Kačky. A samozřejmě nesmí chybět nejdůležitější člen rodiny, jezevčík Hugo.

Osvědčená trojka

„Natáčení dalšího pokračování bylo moc příjemné. I proto, že jsem se před kamerou znovu setkal s Jitkou, která se mimochodem za těch devět let vůbec nezměnila, i s Veronikou. Ta naopak dospěla,“ svěřil se Lukáš Vaculík s tím, že je pro něj nejdůležitější, s kým se na filmovém place sejde. „Dávám přednost hlavně těm projektům, které jsou nejen dobré, ale také se tam potká pohodová parta. To se stalo přesně tady. Režiséra Juraje Šajmoviče znám velmi dobře a vždy se mi s ním skvěle pracuje,“ řekl Vaculík.

Film je plný psích mazlíčků, ke kterým má Lukáš velmi blízko. „Jako malý kluk jsem psy měl, teď už z praktických důvodů, hlavně kvůli práci, psa nemám. Ale pořídil si ho můj syn Lukáš,“ prozradil herec.

Natáčení navzdory koronaviru

Vzhledem k pandemii, která není přípravě filmů zrovna nakloněná, se tvůrci nakonec rozhodli pro vlastní distribuci filmu. „K tomu jsme dospěli z několika důvodů. Jednak kvůli koronavirovým opatřením, ale i proto, že výroba filmu se posunula o několik měsíců. A my tak nestihli start filmu na začátku léta, takže jsme si počkali a našli si vhodný termín v předvánočním čase, tedy od 2. 12. 2021. Toto datum nám vyhovuje i tím, že náš film začíná v zimě, a tak budeme mít pro diváky vánoční dárek v podobě milé a pohodové rodinné komedie, při které se diváci v předvánočním ruchu uvolní a nasají dobrou náladu,“ vysvětlila producentka filmu Beatriz Šajmovičová. 

foto: Kateřina Pavlíková pro Road Movies

A na co se ve volném pokračování diváci mohou těšit?

Příběh plný sněhu i čtyřnohých mazlíčků volně navazuje na konec předchozího filmu. Lesní inženýr Ivan (Lukáš Vaculík) a vědkyně Julie (Jitka Ježková) si po svatbě pořídili penzion v samotném srdci malebné Šumavy, kam se nastěhovali i s Juliinou šestnáctiletou dcerou Kačkou (Veronika Divišová) a jejím psem, jezevčíkem Hugem. Ivan s Julií se však snaží především o potomka a provozování penzionu zanedbávají.

Není tedy divu, že se zástupy hostů do jejich penzionu nehrnou, když o tomhle krásném místě nikdo neví. Naštěstí je tu Kačka, která se svým čtyřnohým kamarádem vymyslí, že budou provozovat „Penzion pro psy… a jejich páníčky“. Krátce na to do penzionu přijíždí kohorta pejskařů (Roman Skamene, Martin Maxa, Vendula Křížová a další). Filmovou psí smečku tak doplní kromě dalšího jezevčíka i baset, irský setr, zlatý retrívr, foxteriér i jorkšír. Jejich výcvik si vezmou na starost místní hajný Burda (Petr Buba) s dcerou Lenkou (Klára Jandová). Dříve než oba málem ze všech hostů zešílí, nešťastnou náhodou děda Kačky (Pavel Nový) postřelí při lovu Julii, která upadne do bezvědomí…

A teď už jen hádejte. Podaří se uzdravit Julii? Vybojuje si Hugo srdce nafoukané jezevčice Aishi? Co se stane s partnerkou Mojmíra Lídou (Nela Boudová) obviněnou z výroby drog? A podaří se Ivanovi zplodit vytouženého potomka? Kačka s Hugem musí vybojovat svůj prozatím nejtěžší boj.

foto: Kateřina Pavlíková

Film nejen pro milovníky psů

„Máme své diváky, fanoušky, kteří se na film, který je volným pokračováním Tady hlídám já z roku 2012, těší. Je to obrovská komunita jezevčíkářů, pejskařů napříč Českou republikou i na Slovensku. A samozřejmě také dětí, které od doby Tady hlídám já dorostly, a jejich rodičů,“ vysvětluje dále Šajmovičová.

Film je ale určen nejen pro milovníky psů. „V „jedničce“ jsme se dotkli tématu ADHD a v Tady hlídáme my je důležitým motivem canisterapie. Podtitul filmu zní „O psí lásce, která léčí“, a my jsme přesvědčeni, že ona skutečně léčí, minimálně lidskou duši,“ říká producentka, která sama jezevčíky chová přes dvacet let. Z tohoto důvodu se s většinou stejně nadšených pejskařů osobně zná. „Nakonec, byli to oni, co přijeli na natáčení největší psí scény bez nároku na honorář. Odměnou jim bylo pouze uvedení jména jejich psíka v závěrečných titulcích filmu.“ 

A jak sami tvůrci přiznávají, fanoušci si dokonce píší, ve kterém kině ho chtějí vidět. „V naší produkci tak vzniká velmi obsáhlý seznam kin, které oslovíme přímo. A pokud budou mít provozovatelé kin zájem, vezmeme psíky, co si zahráli hlavní psí role, jezevčíky Huga a Aishu, a vyrazíme s režisérem Jurajem Šajmovičem přímo za diváky do jejich kina,“ dodává Šajmovičová s tím, že jde o zcela nový a možná i unikátní systém distribuce filmu, který má do budoucna velký potenciál.


INFORMACE O FILMU:

TADY HLÍDÁME MY (2021), rodinný film, 96 min

Režie: Juraj Šajmovič

Scénář: Juraj Šajmovič, Beatriz Šajmovičová

Kamera: Vladimír Holomek

Hudba: Michal Šupák

Hrají: Lukáš Vaculík, Jitka Ježková, Veronika Divišová, Pavel Nový, Nela Boudová, Štěpán Tuček, Klára Jandová, Milan Šteindler, Martina Hudečková, Vlasta Žehrová, Roman Skamene, Martin Maxa, Václav Vydra nejml., Vendula Křížová, Miloš Knor, Vladimír Hron, Tadeáš Říha

Film byl uveden v předpremiéře na letošním Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana.

HLAVNÍ PARTNER: TV PRIMA, která zakoupila televizní licenci na filmy TADY HLÍDÁM JÁ i TADY HLÍDÁME MY.

SLAVNOSTNÍ PREMIÉRA: 29. 11. 2021

DO KIN: 2. 12. 2021

Projekt vzniká ve společnosti Road Movies, odkud vedle snímku Tady hlídám já (2012) vzešly filmy Andílek na nervy (2015), Komici s.r.o. The Tour (2016) i řada dokumentů např. 13. komnata a další.


Tématem filmového festivalu Oty Hofmana je cestování

foto: Festival Oty Hofmana

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související