Pěší túry, východ slunce i další zážitky pro požitkáře. Tyrolsko, místo pro požitkáře

foto: Tirol Werbung/Verena Kathrein

Zažijte noční túru na jednom z nejtmavších míst Rakouska objevte kouzlo výšlapu na východ slunce. Vydejte se po stopách „Velké pětky“ Alp, navštivte olympijský můstek Bergisel. Nebo se zaposlouchejte do letního koncertu vysoko v horách. To je Tyrolsko, zde zažijete nezapomenutelné léto.

Ve dne i v noci. V horách i v údolí. Pro ambiciózní sportovce i požitkáře. Tyrolsko v létě nabízí nespočet příležitostí, jak poznat tuto část Rakouska i její obyvatele a zažít neopakovatelné chvíle. Kromě dechberoucího horského světa a kulinářských požitků jsou to totiž většinou výjimečné zážitky, na které ještě dlouho vzpomínáme.

Tyrolsko a pěší túry pod hvězdnou oblohou · Kaunertal

Zadní část údolí Kaunertal je jedním z nejtmavších míst v Rakousku a v nočních hodinách tak nabízí úchvatnou přírodní kulisu. Horský svět tvořený kaunertalským ledovcem Gepatsch v nadmořské výšce kolem 2 000 m n. m. zve za jasných nocí k procítění svobody a rozlehlosti vesmíru a k pozorování tisíců hvězd.

Za doprovodu profesionálně vyškolených hvězdářských průvodců se návštěvníci na pravidelných týdenních túrách dozvědí vše o hvězdách a souhvězdích. Dále si nenechte ujít pozorování hvězd na tyrolské observatoři na hoře Venet (opět od léta 2025)Zažijte kouzlo východu slunce v horách · Silberregion Karwendel

Když se první sluneční paprsky dne pomalu přehoupnou přes vrcholky hor a svět se začne probouzet, je to pokaždé nesmírně magický okamžik. Zažít ho můžete při pěší túře na východ slunce v tyrolských horách. Jedním z tipů na takovou túru je vrchol Kellerjoch ve výšce 2 344 m n. m. v Silberregionu Karwendel. Už v předvečer vede túra, vhodná i pro rodiny, ke Kellerjochhütte ve výšce 2 237 metrů.

Pro mnohé bude zážitkem už jen přenocování v horské chatě, ale třešnička na dortu na vás čeká až druhý den ráno: po cestě na vrchol trvající cca třicet minut si můžete daleko od všedních starostí vychutnat působivou přírodní podívanou v podobě vycházejícího slunce. A než se vydáte zpět do údolí, dopřejte si lahodnou snídani v Kellerjochhütte.

Objevte „Velkou pětku“ Alp · Tyrolské přírodní parky & Národní park

V pěti přírodních parcích a v Národním parku Vysoké Taury ukazuje Tyrolsko svou nejryzejší a nejdivočejší stránku a zároveň skýtá ideální příležitost a unikátní šanci spatřit vzácná volně žijící zvířata. Kozorožec, kamzík, orlosup bradatý, orel skalní a svišť: to je Velká pětka Alp, kterou můžete objevit na túře ve volné přírodě. Při pozorování volně žijících zvířat spolu s vyškolenými strážci přírodních parků nebo Národního parku se příroda stává živou učebnou pod širým nebem a návštěvníci se dozvědí vše o těchto úchvatných zvířatech a jejich prostředí.

Olympijský můstek Bergisel · Innsbruck

Nepřehlédnutelnou součástí siluety tyrolského hlavního města je ikonický skokanský můstek Bergisel. Tyčí se k obloze na stejnojmenném kopci, kde lyžaři poprvé soutěžili ve skocích již před více než sto lety. Pro Olympijské hry v roce 1964 se původní dřevěná konstrukce přebudovala na moderní betonovou, která pak posloužila pro další olympiádu o dvanáct let později a stala se pravidelnou zastávkou Turné čtyř můstků a Světového poháru.

Současná futuristická podoba můstku se zrodila při rekonstrukci pod taktovkou architektonické superstar Zahy Hadid. Téměř 50 m vysokou stavbu tvoří skokanská rampa s potřebným zázemím pro sportovce, restaurace a terasa, ze které se otevírají úchvatné výhledy na Innsbruck, údolí Inntal a horské štíty lemující obzor.

Nejen pro fanoušky skoků na lyžích a moderní architektury jsou určeny komentované prohlídky. Na konci prohlídky se můžete posadit na startovní lavici a pocítit tak alespoň část adrenalinu, který doprovází každý skok do propasti pod můstkem. Další informace: www.tyrolsko.cz/a-skokansky- mustek-bergisel-v-innsbrucku

Co dalšího podniknout v Innsbrucku:

  • Prohlídka historického centra Innsbrucku s množstvím středověkých památek;
  • Nová multimediální expozice Experience Tirol zve k objevování Tyrolska ze zcela novéperspektivy.Vychutnejte si koncert klasické hudby na více než 2 000 m n. m. · Region InnsbruckZaposlouchejte se do zvuků komorního orchestru InnStrumenti a potěšte se pohledem na jedinečné horské panorama v nadmořské výšce 2 340 metrů – obojí vám zároveň umožní alpsko-městská hudební lahůdka „Klassik am Berg“. Koncert, který se koná 8. září 2024 na Hoadlu v lyžařském středisku Axamer Lizum, bude nezapomenutelným posluchačským i horským zážitkem nejen pro nováčky v oblasti klasické hudby, ale i pro znalce.

    Na odpolední koncert vás již při jízdě lanovkou naladí u údolní, střední a horní stanice menší hudební uskupení. „Klassik am Berg“ je příslibem jedinečného hudebního zážitku nejen díky vysoké kvalitě orchestru, výjimečné lokaci a jízdě lanovkou, ale také díky promyšlené programové koncepci, která zaručuje, že si přijdou na své všechny věkové skupiny. Návštěvníci se mohou těšit na klasickou hudbu, úryvky ze známých děl, ale také na skladby, které harmonizují s místem konání koncertu. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční v ne¨méně impozantní koncertní síni Haus der Musik v Innsbrucku.
  •  UFSTEIN unlimited: Největší rockový a popový festival v západním Rakousku 7. až 8. června 2024: www.kufsteinunlimited.at
  • Nordkette Wetterleuchten: Festival elektronické hudby na Seegrube
    13. až 14. července 2024
  • Alles Gute Festival: Hudební festival čtyř innsbruckých kult

Zdroj: Kaunertal.com, Tyrolsko.cz, Tyrol.com, Achensee.com, Hohetauern.at

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář