Kam na jaře na hory? Jižní Tyrolsko zve na zasněžené stráně i do rozkvetlých údolí

foto: Freddy Planinschek

Pokud nemáte zimy dost a toužíte si ještě pořádně zalyžovat, můžete vyrazit do Itálie. I na začátku jara Jižní Tyrolsko hlásí velmi dobré sněhové podmínky, vybrané lyžařské areály tu budou otevřené až do konce dubna. A v údolích si tu můžete užít nádherné rozkvetlé jaro.

Zatímco u nás už lyžařské areály vesměs ukončují sezonu a jaro se hlásí s plnou silou, v Dolomitech se stále lyžuje. A zajet si sem právě teď má své kouzlo. Zima si tu totiž v nadcházejících dnech a týdnech podává ruku s jarem. Což znamená, že ráno se vydáte do mrazivého ovzduší na lyže, a když se později oteplí, sjedete dolů a vyrazíte, třeba už na kole, pod rozkvetlými stromy za další zábavou do zelených údolí…

Jižní Tyrolsko: Stále krásně upravené svahy

I když sněhová nadílka v posledních týdnech nebyla bohatá, sjezdovky jsou díky zdejším mistrům svého řemesla stále ve velmi dobrém stavu. Navíc sem milovníky sněhových radovánek lákají výhodné nabídky v závěru sezony sdružené do programu Dolomiti Springdays pro rozsáhlou síť lanovek Dolomiti Superski. Například od 25. března až do konce sezony tu pořídíte bydlení na 4 dny za cenu 3 a slevy nabízejí také lyžařské školy.

Kam tedy vyrazit?

Největší lyžařské skiareály mají letošní provoz naplánován takto: Seiser Alm do 7. dubna, 3 Zinnen Dolomity do 10. dubna, Alta Badia a Val Gardena do 11. dubna, Schöneben/Haideralm do 15. dubna, Ahrntal a Schnalstal do 16. dubna. Oblíbený Kronplatz bude v provozu do 23. dubna a nejvýš položený Sulden až do 1. května.

Lyžování si tu navíc můžete obohatit účastí na nejrůznějších doprovodných akcích. Val Gardena se těší na rockový festival pod širým nebem Rock the Dolomites (18.–26. 3.) a zábavnou Jarní závodní párty (25. 3.), v Ahrntale mají Hudební týden na sjezdovkách (27. 3.–1. 4.) a v 3 Zinnen Dolomity zase jednodenní aprílový Dolobeatzz Festival (1. 4.). V Alta Badii pak běží tradiční Wine Skisafari, ochutnávka vín na horských chatách, rozesetých po kopcích, a ještě 9. a 10. dubna se tu chystá Vintage Party. Na vrcholu Kronplatzu vás pustí od 10. do 16. dubna s třídenním skipasem zdarma do pozoruhodného Lumen muzea horské fotografie. Otevřeno má také šest Messnerových horských muzeí (MMM), ale i další galerie, nebo Archeologické muzeum v Bolzanu s Ötziho mumií.

A živo už bude i v údolích. Sluneční paprsky rozehřejí ulice měst: historického Sterzingu, univerzitního Brixenu, nedalekého Brunecku, jihotyrolské metropole Bolzana či proslulého lázeňského Merana. Vyhledávané zahrady zdejšího trauttmansdorffského zámku, proslavené císařovnou Sissi, se otvírají 1. dubna. A od 28. dubna tady pořádají proslulý Květinový festival. Na jihotyrolské Vinné stezce v okolí Eppanu mají Květinové dny v přilehlých obcích po celý duben. Ve stejné době vítají příchod jara nedaleko ve Val Venosta místní farmáři bohatým programem Lana v květu. V něm mají své místo i golfový turnaj Jablečný kvítek anebo terapie Dr. Lesa…

Zdroj: www.suedtirol

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související