Petr Jákl po Žižkovi připravuje nový film s hvězdným obsazením. V hlavních rolích: Russell Crowe a Liam Hemsworth

foto: Netflix

V Austrálii se začal natáčet nový akční thriller s názvem Land of Bad. V hlavních rolích se objeví držitel Oscara a Zlatého glóbu Russell Crowe či hvězdní bratři Liam a Luke Hemsworthovi. Film vzniká pod taktovkou režiséra Willa Eubanka, který společně s Davidem Frigeriem napsal také scénář. Jedním z producentů je i režisér Petr Jákl.

Hollywoodská hvězda Russell Crowe hraje ve filmu Land of bad pilota amerického letectva, který musí napravit nepovedenou speciální misi na Filipínách. Luke Hemsworth zase získal roli člena vojenského týmu nasazeného, ​​aby vysvobodil zajatého vojáka z rukou nepřítele. Jeho bratr Liam Hemsworth ztvární dalšího z důstojníků. Je to vůbec poprvé, kdy se oba bratři společně objeví v celovečerním filmu.

Austrálie získá natáčením nemalé peníze

Natáčení filmu je již v plném proudu, přesto se o něm příliš neví. Nám se podařilo zjistit, že hvězda Westworld Luke Hemsworth se brzo připojí k bratrovi Liamovi Hemsworthovi a Russellovi Croweovi, a to při natáčení na australském Gold Coast a v jihovýchodním Queenslandu. Mezi další filmové členy patří hvězda This Is Us Milo Ventimiglia, Ricky Whittle of American Gods, Daniel MacPherson a Chika Ikogwe. Will Eubank snímek nejen režíruje, ale je i spoluautorem scénáře s Davidem Frigeriem. Ten již dříve spolupracoval na sci-fi The Signal od Focus Features z roku 2014.

Australská vláda uvedla, že produkce filmu přislíbila poskytnout v rámci natáčení více jak 270 pracovních míst. Premiérka Queenslandu Annastacia Palaszczuková si i velmi pochvaluje příliv finančních prostředků. Do státního fondu má totiž přitéct odhadem 7,7 milionu dolarů.

Hvězdné obsazení herců i štábu

Will Eubank se naposledy představil režií snímků Paranormal Activity: Next of Kin nebo akčním sci-fi Pod vodou, David Frigerio zase thrillerem Crypto nebo společným snímkem Signál z neznáma. V akčním thrilleru Land of Bad, jejich nejnovějším počinu o bezpilotních letadlech a misi Delta Force, se mu podařilo získat právě Russella Crowa. Jelikož tato herecká hvězda jde ve svých 58 letech z projektu do projektu, musel si ho údajně režisér rezervovat již před několika lety.

„Ze spolupráce s Russellem a Liamem jsem naprosto nadšený, zcela totiž naplňují moje představy o tom, jak mají hrdinové vypadat,“ svěřil se režisér Will Eubank. Nadšený je i Petr Jákl, který byl několik posledních let zcela ponořený do historie „středoevropského bojového umění“ přelomu 14. a 15. století.

„Už skoro 11 let žiju ve středověku. Alespoň obrazně řečeno. Teď, když je Jan Žižka konečně v kinech, se i já můžu posunout dál. Russell Crowe pro mě navždy zůstane gladiátorem ze stejnojmenného filmu Ridleyho Scotta. Vždycky jsem s ním chtěl spolupracovat. A Liam je stoupající hvězda, takže je tahle kombinace herců ideální,“ osvětlil režisér a producent Petr Jákl.

Úspěšné počiny Petra Jákla

Českému koproducentovi filmu je blízké i prostředí, ve kterém se teď bude nějaký čas pohybovat. „Natáčíme v Austrálii, kterou miluju díky olympiádě v Sydney, kde jsem závodil v judu. Mám z té doby na tuhle zemi nezapomenutelné zážitky. Navíc jsme začali natáčet o pár dní dřív, než se plánovalo a padlo to přesně na mé narozeniny. Tak doufám, že budu dostávat v budoucnu víc takových dárků,“ Jákl.

Ten v současné době dokončuje coby producent  sci-fi thriller 57 seconds s Morganem Freemanem nebo Savage Salvation s Robertem De Nirem a Johnem Malkovichem. V říjnu se v amerických kinech objeví thriller/horror The Inhabitant volně inspirovaný příběhem známé americké vražedkyně Lizzie Borden, kde je taktéž producentem.

Skvělou zprávou je i fakt, že se má pokračovat i v natáčení snímku Rust, který režíruje Joel Souza. V tomto filmu loni v říjnu herec Alec Baldwin během natáčení nechtěně zastřelil kameramanku Halynu Hutchins a postřelil samotného režiséra. Jákl je i zde producentem a spolu s týmem chce uctít odkaz Hutchins. „Ač je to hořkosladké, těší mě, že nyní dokončíme to, co jsme s Halynou začali,“ doplnil režisér. 

zdroj: Bioscop.cz, Screendaily.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související