Sexuální meditace navrátí do milostného života vášeň. Jak ji provádět?

foto: Unsplash

Meditace není zrovna první věc, která nás v souvislosti se sexem napadne, přesto může vnést do našeho milostného života úplně novou energii a mnohem intenzivnější prožitky. Proč stojí za vyzkoušení?

Ta myšlenka je vlastně úplně jednoduchá. Stejně jako nás běžná meditace učí, jak zklidnit své myšlenky, soustředit se více na sebe a dokázat žít v přítomném okamžiku, sexuální meditace pracuje na podobném principu. Jen se zaměřuje na naše sexuální uspokojení a prohloubení prožitků. „Meditační techniky všímavosti pomáhají stát se vědomějšími a pozornějšími k vlastním i partnerovým emocionálním signálům,“ říká vztahová koučka Clarissa Silva. A připomíná metodu „pomalého sexu“, která vede k delším a intenzivnějším orgasmům tím, že se při milování zaměřujeme na vědomější dotek a dýchání. Co konktrétně bychom tedy měli na svém milostném životě změnit?

Tady a teď

Prvotním zabijákem vášně je stres. A ten milion menších či větších starostí, které se na nás každodenně ze všech stran valí. Cítit vášeň a touhu není povinnost, ale dar, a tak bychom k tomu měli i přistupovat. Pokud si milování chcete vážně užít, je potřeba na ně připravit nejen tělo, ale především hlavu. A k tomu je chvilka sexuální meditace jako stvořená. Potřebujete především zklidnit své myšlenky a soustředit se na to, co vás vzrušuje. A další běžné starosti hodit alespoň na chvíli za hlavu. Jak to udělat? Zkuste si najít chvíli, kdy vás nic a nikdo nebude rušit. Myšlenky nechte nejdříve volně plout, nezastavujete je. Jen ať si zase hezky běží. Soustřeďte se nejdříve na svůj dech a pak si postupně dovolte veškeré sexuální fantazie, které vás jen napadnou. Tahle chvíle je jen vaše. Nikdo vás nevidí, neslyší, nesoudí, takže si dopřejte cokoli je vám libo.

Cílem je se nejen vzrušit, ale zároveň naučit mozek myslet jen na vlastní potěšení a vše co ještě přijde. Budete-li tohle „cvičení“ provádět co nejčastěji, osvojíte si snadněji vypnout i ve chvílích, kdy se schyluje k milování a vám se nedaří se tak úplně soustředit.Hloubky vlastního těla

Kdo by měl znát své vlastní tělo lépe než vy? K tomu je ale nezbytné ho dobře prozkoumat. Zjistit, co mu dělá dobře a které techniky vás dokáží přivést až k nejvyššímu stupni vzrušení. Rozhodně tu nemluvíme o rychlé masturbaci, tohle je něco mnohem sofistikovanějšího. Naučte se dotýkat i na místech, která vás do této chvíle ani nenapadla. Na ušních boltcích, stranách krku, prsou, pupíku, stehnech, podkoleních jamkách… Dopřejte si čas a vyhýbejte se intimním místům, zejména klitorisu. Ano, tento návod je určený primárně ženám, ale stejně tak ho mohou zkoušet i muži. A vyhnout se tedy dotýkání penisu. Cílem není se rychle vzrušit a uspokojit, ale poznat lépe své tělo, pochopit, jak reaguje a co vám při milování s partnerem třeba chybí. Říct si o to je pak už ta nejjednodušší věc pod sluncem.

Bez orgasmu?

Třetím krokem vědomé sexuální meditace je zapojení partnera, ale ne obvyklým, naučeným způsobem. Zkuste si pro jednou oba říct, že vyvrcholení není pro tuto chvíli prioritou. To, co potřebujete, je naučit se spolu vědomě být. Proměnit povinný milostný tělocvik ve skutečně uvědomělý sex a intimitu. Dotýkejte se na různých místech, pomalu a zlehka. Zkoumejte tajemství svých těl, vyhýbejte se osvědčeným místům. Líbejte se a propadněte představě, že máte spoustu času. Dopřejte si tu chvíli, kdy nikam nespěcháte, nic nemusíte. A pokud se vzrušíte natolik, že prožijete jeden z nejlepších sexů za poslední měsíce, jen body pro vás. Ale opravdu to není cíl. Ten může přijít později, protože oddalovaní jen zvyšuje touhu. Ale to už přece dobře víte, že?

Zdroj: www.glamour.com, www.cosmopolitan.com, www.health.harvard.edu

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související