Poslední přípravy vrcholí. Dvanáctý ročník StarDance se vrací na obrazovky za necelý měsíc

foto: Česká televize

Už za měsíc odstartuje dvanácté pokračování taneční soutěže StarDance. O titul královny a krále parketu se utká opět deset párů. Ty bude poprvé hodnotit tříčlenná porota i diváci u obrazovek České televize.

První přímý přenos odvysílá ČT v sobotu 14. října. Poslední díl pak poběží 16. prosince. Součástí letošní řady bude i jubilejní stá epizoda a také charitativní díl. Slavnostními večery provede oblíbená moderátorská dvojice Tereza Kostková a Marek Eben.

StarDance – zkoušky končí, přípravy na přímé přenosy začínají

Dosud se všech deset soutěžících potkávalo na zkušebnách pouze ve sportovním oděvu. Začíná se přiostřovat, soutěžící oblékají večerní róbou a pomalu se připravují na start. Už jen měsíc mají před sebou taneční páry letošního StarDance do prvního přímého přenosu, který začne 14. října.

Letošní ročník StarDance bude oblékat kostýmní výtvarník Roman Šolc. A jelikož dvanáctá řada soutěže proběhne ve znamení hvězd, i na tiskové konferenci to jen zářilo. Muži měli obleky poseté třpytivými kameny a dámy zase nadýchané róby s flitry.

„Jedna z nejočekávanějších televizních událostí roku je tady. StarDance se vrací na obrazovky České televize s novou řadou. Je to přitom už sedmnáct let, kdy jsme taneční klání našim divákům představili vůbec poprvé. StarDance ale není jen o tanci a zábavě. Je příslibem odvahy a pevné vůle, místem překonávání vlastních hranic a posledních pět ročníků i strůjcem pomoci těm, kteří ji potřebují. Během nich se podařilo pro Centrum Paraple vytančit neuvěřitelných šestasedmdesát milionů korun, které pomohly lidem s poškozením míchy v aktivním návratu do běžného života,“ řekl odstupující generální ředitel České televize Petr Dvořák.Taneční páry, porota a hudba

Tanečního klání dvanácté řady se účastní páry Eva Adamczyková a Jakub Mazůch, Marek Adamczyk a Lenka Nora Návorková, Vavřinec Hradilek a Kateřina Bartuněk Hrstková, Ivana Chýlková a Jan Tománek, Richard Krajčo a Dominika Rošková, Iva Kubelková a Martin Prágr, Josef Maršálek a Adriana Mašková, Tereza Mašková a Daniel Kecskeméti, Darija Pavlovičová a Dominik Vodička, David Prachař a Zuzana Dvořáková Šťastná. Novinkou bude tříčlenná porota namísto čtyřčlenné, a to ve složení Tatiana Drexler, Richard Genzer a Zdeněk Chlopčík.

Dvanáctým ročníkem StarDance budou, stejně jako v předchozích letech, znít rytmy českých a slovenských písní a celé řady hudebních stylů v podání MoonDance Orchestra. Výjimkou bude šestý večer, kdy páry zatančí na světově známé filmové melodie v původním znění. Jednotlivé dvojice budou soupeřit v různých předem daných stylech, ale dostanou i volnost pro vlastní nápady. Chybět nebude ani charitativní díl pro Paraple, který se bude vysílat již po šesté, a to 25. listopadu.

Seznam soutěžících 2023

  • Eva Adamczyková (snowboardistka)
  • Marek Adamczyk (herec)
  • Iva Kubelková (moderátorka)
  • Vavřinec Hradilek (vodní slalomář a kajakář)
  • Ivana Chýlková (herečka)
  • Tereza Mašková (zpěvačka)
  • Darija Pavlovičová (herečka)
  • Richard Krajčo (zpěvák a herec)
  • David Prachař (herec)
  • Josef Maršálek (cukrář)

zdroj: Ceskatelevize.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související