Karel Roden v novém filmu Indián jako arogantní workoholik

foto: Bioscop

Česko-slovensko-polskou komedii ze současnosti napsal režisér a scenárista Tomáš Svoboda spolu se slovenským producentem Patriziem Gente. Příběh Indián popisuje hektický život finančníka, pro kterého jsou hlavním smyslem života peníze. V hlavní roli se objeví skvělý Karel Roden.

Ondřej (Karel Roden) je tvrdý obchodník a arogantní workoholik. V Praze vede velkou, úspěšnou firmu. Jeho život je plný lží a přetvářky a ze všeho nejdůležitější pro něj je, kolik vydělává. Při odletu z Nebrasky, kde uzavřel životní obchod, přelétá nad hřbitovem, kde právě probíhá pohřeb indiánského náčelníka. A přesně v tu chvíli do něj vstoupí duch zemřelého. Rozhodně nehodlá z jeho hlavy odejít, i když vyznává naprosto jiné životní hodnoty a snaží se o nich přesvědčit i svého „hostitele„.

 „Nakonec ho ale ovlivní jak ve vztahu k rodině, dceři, manželce, tak k zaměstnání, profesi, zaměstnancům, ale i k naší planetě. Myslím si, že kdy se bohatí lidé začnou chovat ekologicky, bude to mít o dost větší smysl, než když se o to bude snažit každý sám,“ vysvětlil režisér Tomáš Svoboda.

Ráno doma Ondřeje probudí velmi neodbytný a otravný hlas v jeho hlavě, který se rozhodl mu pomoci a změnit ho k lepšímu. Přestože se snaží s hlasem bojovat, každodenní pracovní a rodinné problémy dostávají nový rozměr nejen pro obchodníka, ale i celou jeho rodinu či kolegy.

foto: Bioscop

Kdo se ve filmu ještě objeví?

Jednu z hlavních ženských rolí si zahrála Vica Kerekes, která si tak splnila herecký sen. „Moje postava finanční ředitelky je dost negativní. Partnerem ve filmu mi byl Martin Myšička, u kterého se mi líbí, jak nad postavou přemýšlel. Máme to podobně. Na place se soustředíme jen na film. A natáčet s Karlem Rodenem byl můj sen,“ prozradila slovenská herečka.

V dalších rolích se objeví například Jiří Kemka, Lukáš Latinák, Miroslav Táborský, Jaroslav Dušek, Štěpánka Fingerhutová, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anna Šišková, Jiří Dvořák, Tomáš Měcháček, Martin Pechlát, Tomáš Matonoha, Eva Landová, Zuzana Kraváriková, Oliver Oswald a další. Do filmu se zapojili také polští herci Daniel Olbrychski, Marta Zmuda Trzebiatowska, Magdalena Niedc nebo Przemyslaw Kapsa

foto: Bioscop

Titulní píseň k filmu s názvem „Ty víš, že se chovám tak, jak se chovám“ nahrála a nazpívala slovenská skupina Horkýže Slíže. Píseň je také součástí jejich nejnovějšího alba Alibaba a 40 krátkých songů 2. O filmovou hudbu do celého filmu se postaral hudební skladatel Jiří Hájek s kapelou. Natáčelo se v roce 2021 v Praze a okolí, za kamerou stál David Ployhar. Film uvede na podzim 2022 do kin distribuční společnost Bioscop.
Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související