Rozvod Kevina Costnera: Ženu i s dětmi vyhodil z domu

foto: Falcon

V drsnou právní válku se vyvinul rozvod Kevina Costnera a jeho ženy Christine Baumgartner. Pár, který spolu žil spokojeně 18 let a má spolu tři děti, se nyní rozvádí za velké pozornosti médií. A asi úplně jinak, než si oba představovali.

Když letos 1. května požádala manželka hvězdy takových trháků jako byl Tanec s vlky, Osobní strážce či Vodní svět Kevina Costnera o rozvod, bylo to pro všechny velké překvapení. Nejvíc pro herce samotného, který to podle svých slov vůbec nečekal. Důvodem mělo být především hercovo velké pracovní vytížení, kromě natáčení seriálu Yellowstone se pustil i do dalšího projektu Horizon: Americká sága, výpravného westernového filmu, který i produkuje a režíruje. A téměř už prý nebyl doma, takže toho jeho žena měla prý dost. Oficiálním důvodem jsou ale obligátní „nepřekonatelné rozdíly“, ovšem šuškalo se i o Christinině nevěře… Takže, kdo ví.

Drsný rozvod Kevina Costnera plný podrazů?

Pravdou je, že od května se pár neustálá hádá o podmínkách rozvodu a moc hezký pohled to není. Bývalá návrhářka kabelek Christine Baumgartner (49) se nejprve pustila do sporu o výživné na jejich tři děti Cayden (16), Hayes (14) a Grace (13), ovšem Costner vytáhl ještě těží kalibr. Požadoval, aby se jeho žena i s dětmi vystěhovala do 30 dnů z jejich rezidence, která je výlučně hercovým majetkem. A nejde o nějaký obyčejný dům, ale přepychový areál se třemi vilami na břehu oceánu v Santa Barbaře. Christine to ale rezolutně odmítla a nechala se slyšet, že dům za žádnou cenu neopustí.

Pravda je trochu jinde

Zdálo by se, že požadavek na vystěhování ženy i dětí je poněkud drsný, ale pravdou je, že si jej herec nechal zakotvit do předmanželské smlouvy. A nyní tedy jen trvá na jejím plnění. „Když jsme s Christine začali v roce 2003 mluvit o manželství, dal jsem jí jasně najevo, že se znovu neožením, aniž by bylo jasné, že rezidence, kterou vlastním, zůstane výhradně moje. A budu zde moci zůstat a bydlet bez ohledu na to, co se stane s naším manželství,“ uvádí Kevin Costner podle listu Insider v dokumentech předložených soudu.

Důvodem byla hercova špatná zkušenost z předchozího rozvodu s Cindy Costner v roce 1994, s kterou má také tři děti. „Byl jsem už jednou ženatý. A po rozchodu jsem se ocitl bez přístřeší a nemohl žít ve svém vlastním domě, vzpomíná Costner. „A vážně jsem nechtěl, aby se to opakovalo. Kvůli povaze mé práce jsem často mimo město, proto je pro mě obzvláště důležité, mít domov, kam se mohu vrátit,“ dodal.

Zdá se, že vyhrál

Ačkoli právní bitva mezi manžely ještě ani zdaleka není u konce, vypadá to, že první kolo Kevin vyhrál. Jeho uražená ješitnost a pomsta za to, že si dovolila se s ním rozvést, slaví úspěch. Podle posledních zpráv soud Christine nařídil se k 31. července z rezidence opravdu vystěhovat. A podle portálu Page Six se už pár dnů před vypršením termínu daného soudem u sídla objevily velké nákladní vozy a pickup obložený lepenkovými krabicemi.

Vypadá to, že se i s dětmi přesouvá do menšího domku ve stejné ulici, který herci patří také. Zda jde jen o provizorní řešení není jasné, každopádně výživné na děti určené zatím soudem na více jak 5 milionů korun měsíčně (248 000 dolarů) by Christine na živobytí mohlo stačit. Ale soudní pře ještě ani zdaleka není u konce, tak uvidíme, jaké bude mít pokračovaní.

zdroj: Hellomagazine.com, people.com, usmagazine.com, insider.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související