StarDance: Dvanáctá řada taneční soutěže oslovila bezmála 4,5 milionu diváků

foto: Mikuláš Křepelka pro Českou televizi

Finálový večer StarDance sledovalo 1,81 milionu diváků. Celkově dokázala dvanáctá řada taneční soutěže oslovit bezmála 4,5 milionu diváků.

Finálový večer dvanácté řady StarDance přilákal k TV obrazovkám a PC monitorům 1 milion a 678 tisíc dospělých diváků a 131 tisíc dětí 4 až 14 let. Podíl na sledovanosti činil 43,73 %. Celková průměrná sledovanost dvanácté řady dosáhla na 1 milion a 596 tisíc dospělých plus 118 tisíc dětí, při podílu 41,97 %. Právě skončená dvanáctá řada vyvolala mezi diváky největší ohlas od druhého ročníku v roce 2007.

foto: Mikuláš Křepelka pro Českou televizi

Internet živě

19 tisíc diváků starších čtyř let se na taneční show dívalo živě na internetu a průměrně 45 tisíc si ji na internetu v následných 7 dnech pustilo odloženě. Celkový zásah dosáhl bezmála na 4,5 milionu (4+). „Zájem diváků, jejich hodnocení a komentáře vůči kvalitě pořadu ukazují, že StarDance na veřejnoprávní Českou televizi jednoznačně patří, ostatně stejně jako původní formát na veřejnoprávní BBC.  Rok od roku se navíc daří pořad zkvalitňovat a inovovat, což velmi pomáhá držet pozornost diváků a status tohoto pořadu v rámci českého televizního trhu,“ uvedl po skončení aktuální řady StarDance ředitel divize Program České televize Milan Fridrich.

Jako velmi povedený hodnotí dvanáctý ročník soutěže i její režisér Jan Fronc„Je pro mě radost pracovat s partou velkých profesionálů, ať už se jedná o štáb či taneční páry. Každý ve své profesi do toho dal maximum. Bylo vidět, že práce na StarDance všechny baví, a i díky tomu mohu hodnotit letošní ročník jako naprosto skvělý.“



Napínavé finále až do konce

Ve finálovém večeru dvanáctého ročníku oblíbené taneční soutěže o vítězství usilovaly tři dvojice – Vavřinec Hradilek s Kateřinou Bartuňek Hrstkovou, Eva Adamczyková s Jakubem Mazůchem a Darija Pavlovičová s Dominikem Vodičkou. Posledně jmenovaný pár si za vítězství v soutěži odnesl křišťálový diamant na skleněném podstavci. Celosvětově úspěšný pořad britské veřejnoprávní BBC vysílá ČT od roku 2006 a v uplynulých jedenácti ročnících uspělo devět hereček či herců a dva sportovci. Všech deset přímých přenosů dvanácté řady StarDance nabídl v hlavním vysílacím čase program ČT1.

Darija Pavlovičová

Narodila se v Praze 19. listopadu 2001. Její rodiče pocházejí z Běloruska a Litvy. Se svou starší sestru Ilari už jako malá jezdívala na letní divadelní tábory, chodila na dramatické kroužky a chvíli také dělala balet. Studovala herectví na Pražské konzervatoři.

Svou první hlavní roli získala v televizní pohádce O léčivé vodě, kde ztvárnila princeznu Hanku. Do role měla být původně obsazena herečka a baletka Valéria Frištik-Stašková, ta ale po čase oznámila, že je těhotná, a tak museli tvůrci najít náhradu. „Hanka je velmi optimistická. Na vše nahlíží pozitivně. V žádné situaci si nechce připustit, že by bylo něco špatně. Nikdy by mě nenapadlo, že by mě někdo chtěl na princeznu, spíš bych to tipla na čarodějnici nebo čertici, ale byla jsem nadšená,“ řekla o své postavě Darija Pavlovičová.



Objevila se také v seriálu Kukačky jako Bára a ve Zločinech Velké Prahy si zahrála dceru vrchního inspektora Budíka Julii. Ve své roli si nesměla holit podpaží. To byl požadavek režiséra Jaroslava Brabce. „Bylo to pro mne nepříjemné, nejsem na to zvyklá. Ale chápu to. Pro některé scény to bylo důležité, hlavně pro ty milostné. Malinko jsem se styděla, spíš jsem byla nervózní, jak to bude probíhat. Bylo kolem spoustu lidí, ale nebylo to tak intimní, jak se zdá,“ přiznala.

7. prosince vstoupil do kin film Perinbaba a dva světy. V roli Zubaté se objeví Darija Pavlovičová, pro níž šlo o první zkušenost s celovečerním filmem. V pražském divadle X10 si zahrála ve hrách „Jeskyně slov“ a „Sibiřská výchova“ a v divadle Rokoko se objevila ve hře „Přes čáru“.

zdroj: ATO – Nielsen, živá v TV + TS0-1 ke dni 18. 12. 2023, Ceskatelevize.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související