Stylové holínky nejen do přírody

Od stylových designů do města, až po robustní vysoké gumáky do deště.
foto: Hunter

Boty pro všechny příležitosti a povětrnostní podmínky… To jsou trendy holínky letošního roku.

Také jste jako děti rádi skákaly do nejčernější kaluže plné bláta a špinavé vody? Tenkrát byly právě gumáky tou nejoblíbenější obuví. Poté se staly nedílnou součástí povinného vybavení do lesa i na zahradu. V posledních letech se ale holínky řadí na první příčky módního seznamu a více jak kdy jindy, dělají parádu i k běžnému outfitu.

foto: Pinterest

Myšlenka pořídit si holínky, už není záležitostí jen obyvatel venkova, ale oblíbily si je i lidé, kteří žijí ve městech. Pevné gumové boty do deště totiž mohou dobře sloužit, a navíc dělají parádu. Stejně tak jsou in i „Chunky Chelsea Boots“ – kotníkové boty s širokou traktorovou podrážkou.

PRŮKOPNICE STYLU

foto: Instagram Kate Moss, Hunter

Když před lety modelka Kate Moss vyrazila na hudební festival Glastonbury, doslova pobláznila svět. Právě ona byla průkopnicí nošení holínek doslova všude. Tenkrát si obula k ultra mini šatům černé holínky Hunter. V tu chvíli povýšily „obyčejné“ holínky z praktické obuvi na nepostradatelnou součást outfitu.

foto: Instagram Kate Moss, Hunter

FENOMÉN HOLÍNKY

Boty Hunter Wellington byly navrženy před více než 150 lety, aby pomohly průzkumníkům vypořádat se s nepředvídatelným počasím a terénem Británie. Jejich odolná konstrukce budí obdiv dodnes. Patří mezi fenomény hned z několika důvodů. Ten nejzásadnější ovšem je, že jsou vyrobeny z přírodního kaučuku, tudíž budete mít nohy v suchu i při sebevětší průtrži mračen.

foto: Hunter

Historie značky, kterou založil americký podnikatel Henry Lee Norri, sahá až do roku 1856. Tenkrát odkoupil ve skotském Edinburghu část tovární haly a s několika zaměstnanci se pustil do výroby holínek pro pracovní využití. Praktické obutí si pochvalovali hlavně vojáci, jednalo se totiž o pevnou, nepromokavou i pohodlnou obuv.

V roce 1955 vznikl nejslavnější model značky Hunter s názvem „Original Green Wellington“. Což byla první ortopedicky tvarovaná obuv, která si rázem získala mnoho příznivců. Holínky poskytují maximální komfort s ohledem na designové zpracování. I po více jak 150 letech existence si značka drží vysoký standard a věrné zákazníky po celém světě. Získala i mnoho ocenění, kdy nejvýznamnějším je to, že holínky Hunter obouvá i celá britská královská rodina včetně královny.

foto: Hunter


SKVĚLÁ VOLBA

Další dobrou volbou jsou boty Downpour. Vyrobeny jsou ze 100 % nepromokavého svršku z pryže a odnímatelné stélky, která se přizpůsobí vaší vlastní noze. Mají odolnou a přilnavou gumovou podešev s elastickým klínem pro pohodlné nasazení.

ELEGANTNÍ SILUETA

Chelsea holínky s matným povrchem jsou přesně pro ty, kteří chtějí svůj outfit doladit jemným vzhledem bot. Mohou je pak nosit doslova kdekoli. Jsou vyrobeny z vodotěsného PVC s pohodlnou pěnovou stélkou a mají nízký podpatek.
Skvělý styl této gumové holínky je, že vypadá jako kožená bota, ve které se cítíte jako v bačkůrkách, přesto se chová jako odolná ploutev.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související