Stylové holínky nejen do přírody

Od stylových designů do města, až po robustní vysoké gumáky do deště.
foto: Hunter

Boty pro všechny příležitosti a povětrnostní podmínky… To jsou trendy holínky letošního roku.

Také jste jako děti rádi skákaly do nejčernější kaluže plné bláta a špinavé vody? Tenkrát byly právě gumáky tou nejoblíbenější obuví. Poté se staly nedílnou součástí povinného vybavení do lesa i na zahradu. V posledních letech se ale holínky řadí na první příčky módního seznamu a více jak kdy jindy, dělají parádu i k běžnému outfitu.

foto: Pinterest

Myšlenka pořídit si holínky, už není záležitostí jen obyvatel venkova, ale oblíbily si je i lidé, kteří žijí ve městech. Pevné gumové boty do deště totiž mohou dobře sloužit, a navíc dělají parádu. Stejně tak jsou in i „Chunky Chelsea Boots“ – kotníkové boty s širokou traktorovou podrážkou.

PRŮKOPNICE STYLU

foto: Instagram Kate Moss, Hunter

Když před lety modelka Kate Moss vyrazila na hudební festival Glastonbury, doslova pobláznila svět. Právě ona byla průkopnicí nošení holínek doslova všude. Tenkrát si obula k ultra mini šatům černé holínky Hunter. V tu chvíli povýšily „obyčejné“ holínky z praktické obuvi na nepostradatelnou součást outfitu.

foto: Instagram Kate Moss, Hunter

FENOMÉN HOLÍNKY

Boty Hunter Wellington byly navrženy před více než 150 lety, aby pomohly průzkumníkům vypořádat se s nepředvídatelným počasím a terénem Británie. Jejich odolná konstrukce budí obdiv dodnes. Patří mezi fenomény hned z několika důvodů. Ten nejzásadnější ovšem je, že jsou vyrobeny z přírodního kaučuku, tudíž budete mít nohy v suchu i při sebevětší průtrži mračen.

foto: Hunter

Historie značky, kterou založil americký podnikatel Henry Lee Norri, sahá až do roku 1856. Tenkrát odkoupil ve skotském Edinburghu část tovární haly a s několika zaměstnanci se pustil do výroby holínek pro pracovní využití. Praktické obutí si pochvalovali hlavně vojáci, jednalo se totiž o pevnou, nepromokavou i pohodlnou obuv.

V roce 1955 vznikl nejslavnější model značky Hunter s názvem „Original Green Wellington“. Což byla první ortopedicky tvarovaná obuv, která si rázem získala mnoho příznivců. Holínky poskytují maximální komfort s ohledem na designové zpracování. I po více jak 150 letech existence si značka drží vysoký standard a věrné zákazníky po celém světě. Získala i mnoho ocenění, kdy nejvýznamnějším je to, že holínky Hunter obouvá i celá britská královská rodina včetně královny.

foto: Hunter


SKVĚLÁ VOLBA

Další dobrou volbou jsou boty Downpour. Vyrobeny jsou ze 100 % nepromokavého svršku z pryže a odnímatelné stélky, která se přizpůsobí vaší vlastní noze. Mají odolnou a přilnavou gumovou podešev s elastickým klínem pro pohodlné nasazení.

ELEGANTNÍ SILUETA

Chelsea holínky s matným povrchem jsou přesně pro ty, kteří chtějí svůj outfit doladit jemným vzhledem bot. Mohou je pak nosit doslova kdekoli. Jsou vyrobeny z vodotěsného PVC s pohodlnou pěnovou stélkou a mají nízký podpatek.
Skvělý styl této gumové holínky je, že vypadá jako kožená bota, ve které se cítíte jako v bačkůrkách, přesto se chová jako odolná ploutev.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související