Halloween. Letos byl trochu jiný, ale pořád plný zábavy.

Jak slavili slavní?
Halloween
foto: Instagram.com

Halloween je populární především v USA, Kanadě, Velké Británii, Austrálii a dalších anglosaských zemích. Ale protože jde především o zábavu a legraci, je tenhle svátek strašidelných masek, čarodějnic, sladkostí a dýní stále oblíbenější i u nás.

Každý rok se halloweenský svátek slaví 31. října. Den před křesťanskou slavností všech svatých, z jejíž oslav se původně v Irsku vyvinul. Jeho stopy ale pravděpodobně sahají až starým Keltům. A jejich zvyku nosit v tuto dobu strašidelné kostýmy, aby si je toulající se duchové spletli s jinými duchy, a nechali je být. Další duchům nabízeli sladkosti, aby si je usmířili.

Bohužel dnešní doba nedovoluje vyrazit na klasickou halloweenskou party, to ale slavné osobnosti neodradilo vyparádit se alespoň doma. Kdo vymyslel a oblékl tu nejšílenější masku?

HALSEY

Mrtvá nevěsta Tima Burtona. Tak tu si letos jako masku vybrala americká zpěvačka a skladatelka Ashley Nicolette Frangipane (26), známá spíše pod svým uměleckým jménem Halsey.

Kim Kardashian a Jonathan Cheban

Nejlepší přátelé, americká televizní hvězda Kim Kardashian (40) a Jonathan Cheban (46), to vzali přes seriál. Jonathan se oblékl za výstředního chovatele divokých šelem, který je spolu s tygrem (Kim) hvězda Netflixu v dokumentu Pán tygrů (Tiger King, 2020). Její děti, které má s Kanye Westem Psalm (1), Chicago (2), Saint (4) a North (7) se oblékly za malé tygříky.

CIARA

Americká zpěvačka, textařka, tanečnice a také herečka Ciara Princess Harris, která je spíše známá jako Ciara (35) se svým synem Futurem (6) vytvořili rapový obal alba Invasion of Privacy právě v rámci Halloweenu.

John Legend A CHRISSY TEIGEN

Modelka Chrissy Teigenová (34) se sice s manželem, zpěvákem Johnem Legendou (41) stále ještě vyrovnává s obrovskou ztrátou. Kvůli silnému krvácení potratila svého vymodleného syna Jacka, na Halloween ale u nich zavládlo veselí. Ve svých kostýmech Spider-Mana a baleríny doslova zářili.

VANESSA HUDGENS

Americká herečka a zpěvačka, jejíž filmovým debutem byl film Třináctka (Thirteen, 2003) Vanessa Hudgens (31) sdílela na sociální síti hned několik halloweenských fotografií. Nejpovedenější však podle fanoušků byl snímek s jejím psem v oblečku jako Catwoman. „Kdo potřebuje Batmana, když může mít Batdog?“ napsala k fotce.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související