Trend roku: Vlasy dvou barev i odrosty jsou in. A ví to i Andie MacDowell

foto: Netflix

Vlastně je to skvělá zpráva pro všechny ženy, které každé čtyři týdny bedlivě sledují stříbrné žilky a odrosty ve svých vlasech. A s povzdychem sahají zas a znovu po barvě na vlasy. Už nemusí. Dorazil trend, který zažité stereotypy o jednolité barvě vlasů staví na hlavu.

„Nikdy jsem se necítila silnější,“ svěřila se už vloni 64tiletá kráska Andie MacDowell časopisu Vogue. A rukama si přitom zajížděla do své nádherné hřívy kadeří v barvách soli a pepře. „Cítím se upřímnější. Mám pocit, že nic nepředstírám a je to opravdu pohodlné. A v mnoha ohledech si dokonce myslím, že mě to činí zajímavější a rozjasňuje mi to tvář. Prostě mi to vyhovuje.“ Samozřejmě mluvila o svých šedinách. Hvězda takových trháků jako byl film Čtyři svatby a jeden pohřeb, seriál Služka nebo z poslední doby snímek Letní úlet, se tak přidala k řadě odvážných žen, které jsou na své šediny právem pyšné. A nosí je hrdě a s grácií.

Procitnutí během lockdownu

Tak jako mnohé z nás se ani filmová stár během pandemie nedostala ke kadeřníkovi. Což odstartovalo tuhle zásadní „kosmetickou“ změnu v jejím životě. „Na samém začátku karantény mi začaly růst šedivé odrosty a pokaždé, když mě moje děti viděly, říkaly, že vypadám drsňácky, “ svěřila se herečka v rozhovoru pro Vogue. „Ráda se srovnávám s Georgem Clooneym, takže proč ne,“ dodala se smíchem. „Stárnoucí muže milujeme, tak proč ne ženy? Myslím, že je na čase to změnit. Tlak lidí kolem mě, abych vypadala jako herečka mladší než jsem, byl velký. Ale není to správné. Ráda bych, aby mě přijali takovou, jaká jsem, protože jsem ve skvělé formě. Cvičím, držím krok se svými dětmi a myslím, že i herecky jsem takto zajímavější, “ dodala Andie MacDowell.

Inspirace z Instagramu

Slavná kráska je přesvědčená, že se jako společnost pomalými krůčky dostáváme k tomu, že i šedovlasé ženy začneme vnímat jako krásné a žádoucí. Stejně jako muže. „Nesoudím nikoho za rozhodnutí, která dělá. Nemyslím to tak, že každý musí jít touto cestou. Ale to, co bych chtěla je, zastavit se a zvážit, jak přemýšlíme o zralých mužích a jak přemýšlíme o zralých ženách. Co říkáme a jak to vnímáme. Musíme! Existují změny, které je třeba udělat pro mou generaci žen a další… Chtěla bych, aby se lidé nad tím zamysleli,“ dodala. A jak přiznala i ona v době, kdy si své vlasy nechávala odrůst, hledala inspiraci na internetu, kterou našla a to jí dodalo odvahu do téhle změny jít. Inspirujete se i vy.

Přirozenost v celé své kráse

Pokud vám šediví vlasy především kolem obličeje, máte vyhráno. Necháte-li odrosty přirozené, zjemní vám to tvář. V mnoha případech to i překvapivě velmi omlazuje. Šedivět můžeme začít už velmi mladé, klidně ve třiceti. Příčiny bývají různé, od stresu přes nemoc až po genetiku. Příroda nám to prostě nadělí a nic s tím nenaděláme. Přiznat si to není lehké, ale barvit se co tři týdny, aby nikdo nic nepoznal, je opravdu náročné. Řešením je přirozený melír, takže nikdo neví, kde máte vlasy odbarvené a které jsou ty „vaše“. Většině žen šednou vlasy nestejnoměrně a toho lze skvěle využít. Nevýhoda samozřejmě je, že docela dlouho trvá, než zjistíte, jak opravdu bez barvení vypadáte a jak to nejlépe využít. Ale zkušený kadeřník umí odhadnout, kde máte vlasy stříbrné nejvíc a může vám v těch místech vytvořit silnější světlé proužky, takže odpadne čekání, až vám vlasy odrostou. A výsledek může být naprosto famózní.

Zdroj: www.vogue.co.uk, www.glamour.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související