Názor dermatologa: 3 produkty, které opravdu potřebujeme. A jaké ne?

foto: Unsplash

O tom, jak má správná péče o pleť vypadat, jsme už slyšeli mnohé. I o tom, jaké produkty si vybírat, kolik jich potřebujeme a bez kterých se určitě neobejdeme. Jenže je to možná všechno úplně jinak.

Alespoň je o tom přesvědčená dermatoložka Natalia Spierings, které se se svým poměrně radikálním názorem objevila v pořadu ITV Lorraine. Je přesvědčená, že není třeba utrácet spoustu peněz za péči o pleť, protože když se podíváte na složky různých produktů, příliš se neliší. Jinými slovy, obsahují často to samé.

Co tedy opravdu potřebujeme?

Natalia Spierings tvrdí, že na to, abychom měly krásnou a zdravou pleť, nám úplně stačí tři produkty. Podle ní není potřeba, aby naše polička v koupelně přetékala nejrůznějšími zázračnými lahvičkami se séry, liftingovými krémy na noc i den a mnoha dalšími kosmetickými nezbytnostmi. Podle Natalie úplně stačí mít účinný čistič, nejlépe na bázi oleje, krém s dostatečným UV filtrem a kvalitní hydratační krém. Na noc je prý nejlepší obyčejný krémový základ z lékárny (u nás se prodává například pod názvem Lenienska mast) nebo obyčejná vazelína. „Je to velký mýtus, že vazelína ucpává pokožku. Máme už hodně důkazů, že to není pravda,“ říká Natalia Spierings. „V některých případech dokonce dokáže uklidnit i akné,“ dodala.

Za největší marketingový tah kosmetických firem považuje Natalia oční krém. Jak říká, na pleť kolem očí je vazelína ideální, na den pak postačí hydratační krém. Protože, když se podíváte na složení, oční krémy se od těch na obličej vlastně nijak neliší.

A co anti-age péče?

Za jednu z mála účinných látek proti výskytu vrásek označila dermatoložka retinol. Ten ostatně kdysi dermatologové předepisovali ve větších koncentracích na aknózní pleť. A až v posledních zhruba dvaceti, třiceti letech se začal ve větší míře používat i do krémů, olejů a sér proti vráskám. Za zásadní pro zachování mladistvé pleti ale Natalia považuje důslednou ochranu před sluncem po celý rok, tedy i v zimě. A nekouřit.

Lidem, kteří trpí nějakou formou ekzému, dermatitidou, růžovkou a dalších kožními neduhy, pak lékařka doporučuje omezit v maximální míře množství používaných produktů. A obecně s kosmetikou příliš neexperimentovat.

Zdroj: www.dailymail.co.uk

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související