Princezna Kate poprvé na veřejnosti! Účastní se oslav králových narozenin

foto: James Crawford-Smith / Royal Reporter

Už půl roku britská veřejnost a s ní celý svět čeká na chvíli, kdy se jejich milovaná princezna Kate, která se léčí s rakovinou, objeví na veřejnosti. A už je to tu! Rozhodla se, že má dost síly zúčastnit se oficiálních oslav panovníkových narozenin. A davy jásají…

„Dělám pokroky, ale jak ví každý, kdo prochází chemoterapií, jsou dobré a špatné dny,“ oznámila zcela nečekaně v pátek večer manželka následníka britského trůnu v písemném prohlášení zveřejněném Kensingtonským palácem. „V těch špatných dnech se cítíte slabí, unavení a musíte nechat své tělo odpočívat. Ale v dobré dny, kdy se cítíte silnější, chcete co nejvíce využít toho, že se cítíte dobře,“ svěřila se.

Princezna Kate poprvé na veřejnosti

A k radosti milionů lidí na celém světě, kteří se o její zdraví už několik měsíců strachují, princezna Kate v prohlášení potvrdila, že se připojí ke členům královské rodiny při dnešní vojenské přehlídce Trooping the Colour. Ta se každoročně koná u příležitosti oficiálních oslav panovníkových narozenin už několik staletí vždy v červnu, bez ohledu na to, kdy má král či královna skutečně narozeniny. Hlavním důvodem je nestálost londýnského počasí, proto byla tato tradice zavedena vždy na začátek léta.

Opravdu je tu!

Fanoušci mohli princeznu poprvé na vlastní oči zahlédnout při příjezdu do Buckinghamského paláce dnes těsně po desáté hodině, přičemž George seděl mezi Kate a Williamem a Charlotte a Louis seděli naproti. Před Buckinghamským palácem se dnes ráno shromáždily davy lidí, z nichž mnozí drželi vlajky Unie a všichni byli neuvěřitelně napjatí a plní dojetí. Později se pak princezna objevila společně s dětmi, králem Karlem III., královnou Camillou, svým manželem a dalšími členy královské rodiny na balkoně Buckinghamského paláce při přeletu RAF .

V bílých elegantních šatech s výraznou pruhovanou mašlí u krku, pravděpodobně od její oblíbené návrhářky Jenny Packham, klobouku a bílých lodičkách jí to moc slušelo. Bylo poznat, že je ještě o něco štíhlejší než dřív, ale to je vzhledem k probíhající léčbě víc než pochopitelné. Svou obnovenou premiéru před veřejností ale zvládla s grácií a noblesou. Nechyběl ani její zářivý úsměv, který všechny naplnil nadějí, že její uzdravení je opravdu na dobré cestě. A jako vždy pobavil davy její mladší syn princ Louise, který svými znuděnými i veselými grimasami znovu pobavil tisíce přihlížejících.

Od štědrovečerní bohoslužby v sídle Sandringham jde o první akci, kdy se Kate objevila na veřejnosti. Když tedy nepočítáme video příspěvek, ve kterém oznámila, že se bohužel potýká s rakovinou a čeká ji náročná léčba.

Nejsem ještě úplně v pořádku

„Těším se, že se tento víkend s rodinou zúčastním King’s Birthday Parade a doufám, že se během léta i několika dalších veřejných akcí. Zároveň ale vím, že ještě nejsem z nejhoršího venku,“ oznámila Kate v pátečním prohlášení. „Učím se být trpělivá, zvláště s tou nejistotou. Beru každý den tak, jak přichází, naslouchám svému tělu a dopřávám si tolik potřebný čas na uzdravení,“ dodala s tím, že byla ohromena podporou, jaké se jí dostává.

„Moc vám děkuji za vaše trvalé pochopení a všem z vás, kteří jste se mnou tak statečně sdíleli své příběhy,“ vzkázala veřejnosti s tím, že jí to pomohlo překonat těžké období.

Zdroj: www.dailymail.co.uk, people.com, ceskatelevize.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související