OCENĚNÍ ministerstva kultury získali: Forman, Zaoralová či Ajvaz.

Státní ceny za kultury rozdány
Miloš Forman
foto: Facebook Martina Formanová

Při příležitosti státního svátku 28. října uděluje ministerstvo kultury Státní ceny a Ceny ministerstva kultury. Kdo je získal letos?

Státní cenu za literaturu dostal prozaik, básník, překladatel a spisovatel Michal Ajvaz, a za překlad Blanka Stárková. Další ceny ministerstva kultury získali například režisér Miloš Forman, Jiří Tichota ze Spirituál kvintetu a bývalá umělecká ředitelka, nyní umělecká poradkyně Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Eva Zaoralová. Jména všech oceněných zveřejnilo ministerstvo kultury na svém webu

„Letošní udělená ocenění jsou výrazem uznání umělcům, jejichž díla obohatila českou kulturu nejenom u nás, ale i ve světě. Letošní rok je ovšem výjimečný: běží ve stínu pandemie,“ uvedl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Státní ceny uděluje ministerstvo kultury každoročně 28.října

Cenu tvoří diplom a peněžní částka 300 tisíc korun. Státní ceny ministerstvo kultury uděluje za literaturu a za překladatelské dílo, další ocenění pak za přínos v oblasti kinematografie a audiovize, divadla, hudby, výtvarného umění a architektury. V minulosti se ocenění předávaly na slavnostním večeru na Nové scéně Národního divadla, letos předání proběhne individuálně.

Související:

Kdo letos získal Nobelovu cenu za literaturu?

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související