Pavlína Němcová: Chtěla jsem hrát s Langmajerem

Modelku brzy uvidíme v nové české komedii.
foto: Pure Model

Už čtyři roky žije v Čechách, kam se vrátila z Francie po úspěšné kariéře modelky. V New Yorku vystudovala herectví a nyní natáčí film s Rudolfem Havlíkem.

Když dostala nabídku hrát v pokračování úspěšné české komedie, rozhodla se hned. „Do Česka jsem se natrvalo vrátila a letos v létě jsem dokonce změnila management. Ráda bych tak zúročila své dlouholeté zkušenosti ze zahraničí i u nás,“ říká Pavlína Němcová.

Před kamerou už stála

Málokdo ví, že studovala herectví v New Yorku a Paříži. „V posledních letech jsem se filmování věnovala více než modelingu. Když mi zavolali, zda bych si chtěla zahrát ve filmu Po čem muži touží 2 po boku skvělého
Jiřího Langmajera, tak jsem ani chvilku neváhala,“ dodává Pavlína, která má za sebou herecké příležitosti už ve snímku Edith Piaf nebo Případ nevěrné Kláry.

Hlavní roli sice Němcová zatím nedostala, ale nikterak se s tím netrápí. „Ve filmu „Po čem muži touží 2“ hraji doktorku, ke které chodí hlavní postava, psycholožka Irena, v podání Anny Polívkové. Po jedné alkoholové noci, kdy zapíjela zklamání z rozchodu s přítelem, se ji totiž vyplní bizarní přání: „Chci bejt chlap!“ Ráno se probudí v mužském těle Jiřího Langmajera a ocitá se jako dělník na stavbě, kde musí s partou zpocených chlapů hrát fotbal a chodit do hospody na pivo.“

Režisér Rudolf Havlík je pro Němcovou tím správným tvůrcem, který má co nabídnout. Aktuálně uvedl do kin filmovou novinku Minuta věčnosti, v říjnu vydává novou knihu Horkou jehlou. „Tento film je navíc volným pokračováním úspěšné komedie Po čem muži touží, která se stala divácky nejúspěšnějším českým snímkem roku 2018,“ vysvětlila Němcová.

Modelína herečkou?

Pavlína Němcová se jako jedna z prvních československých modelek dokázala po sametové revoluci prosadit ve světě. Vedle Terezy Maxové či Evy Herzigové se stala jednou z nejúspěšnějších Češek. Krom toho Pavlína Němcová vystudovala práva na pařížské Sorbonně a absolvovala prestižní herecké Actors’ Studio v New Yorku.

„Modeling je póza, pozlátko, kdežto herectví je opravdové umění postavené na emocích. Navíc, když přicházíte jako modelka do hereckého světa, koukají na vás přes prsty. Mnozí si říkají, zase nějaká modelína, která chce být herečkou, ale já si s tím hlavu nelámu,“ dodala.


foto: Pure Model

PAVLÍNA NĚMCOVÁ (48)

• S modelingem začala jako šestnáctiletá v Paříži v roce 1989

• Zabývá se designem interiérů, navrhuje šperky. V Praze založila salon přirozeného omlazování pleti. Zastupuje ji PURE MODEL Management

• Narodila se v Děčíně, přes třicet let žila hlavně v Paříži, poslední čtyři roky žije v Praze.

• Je rozvedená. Má syna Alaina (30), o kterého dvanáct let bojovala s exmanželem. Do péče ho získala až v jeho čtrnácti letech.


Film „Karel“ vstupuje do kin

foto: Karel Gott Agency

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související