Film „Karel“ vstupuje do kin

O rok později než bylo původně plánováno.
foto: Karel Gott Agency

Celovečerní dokumentární film KAREL o Karlu Gottovi bude uveden do českých kin 7. října 2021. Slavnostní premiéra se chystá na pondělí 4. 10.

Skalní fanoušci už ale mohli film zhlédnout 18. září při předpremiéře v amfiteátru Lochotín v Plzni. Ve městě, kde se Karel Gott narodil. Dnes 1. října to jsou přesně dva roky, co Mistr zemřel.

Promítání filmu Karel v Plzni je pro mě symbolické, protože se odehrává přesně dva roky poté, co jsem se s Karlem Gottem naposledy sešla a natáčela s ním. Zároveň náš film představujeme divákům v jeho rodném městě, nedaleko vsi, kde trávil dětství se svou milovanou babičkou, toulal se po kopcích a maloval. Raduju se, že po těžké době prožité v uzavřeném světě pandemie, může Karlův životní příběh dát lidem novou sílu a naději,“ řekla před uvedením filmu režisérka Olga Malířová Špátová.

Jedinečnost plzeňské předpremiéry bylo i v tom, že se film KAREL promítal na původní panoramatické plátno amfiteátru o rozměrech 26,4 x 10,3 metrů, které není v provozu už několik let. Po jeho obnově, k níž se přistoupilo právě pro promítání filmu KAREL, půjde o jedno z největších pláten v Česku. Pořadatelé mysleli i na charitu a 51 korun z každé prodané vstupenky věnovali nadaci pro transplantaci kostní dřeně.

Natáčení dokumentárního filmu začalo v říjnu 2018. Rok na to zemřel, a kvůli pandemii byla premiéra odložena.

KNIŽNÍ PUBLIKACE

O mistrově životě vyšla i kniha „Má cesta za štěstím“ Jak sám sice říkal: „pikantnosti u mne nehledejte“, přesto se v publikaci čtenář dozví spoustu nepříliš známých podrobností a zajímavostí z jeho života. Karel Gott procestoval celý svět, nebyl pouze na Antarktidě. Setkal se se spoustou známých osobností z nejrůznějších oblastí a viděl i zažil tolik, co málokdo. Kniha je unikátní publikací, která chytne za srdce nejen jeho skalní fanoušky a fanynky.

UŽ JE TO DVA ROKY

Karel Gott zemřel 1. října 2019 ve věku 80 let. V září téhož roku přiznal, že má akutní leukémii a léčí se. S těmito vážnými zdravotními problémy se potýkal od roku 2016.

Výčet cen, které za svou kariéru obdržel je opravdu úctyhodný. Na svém kontě měl 42 Slavíků, titul národního umělce, Zlatou jehlu Polydoru, dva Zlaté klíče festivalu Intervize, zlatou a bronzovou Bratislavskou lyru, Stříbrného a Bronzového lva rádia Luxembourg, Zlatou harfu ve Stuttgartu, Trophée nationale na přehlídce MIDEM v Cannes, cenu Třešňové květiny na festivalu v Tokiu a množství zlatých a platinových desek. V roce 2009 obdržel od tehdejšího prezidenta Václava Klause medaili Za zásluhy I. stupně.

Má dohromady čtyři dcery s různými partnerkami. Dominika Gottová se narodila v roce 1973 ze vztahu s Antonií Zacpalovou. S bývalou partnerkou Ivetou Kolářovou má dceru Lucii Kovaříkovou, která se narodila v roce 1987. V lednu 2008 se oženil v Las Vegas s Ivanou Macháčkovou, se kterou mají dcery Charlottu Ellu (2006) a Nelly Sofii (2008).

 

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související