KATE MATL: Těhotenství přišlo v pravý čas.

Otevřeně. O miminku, tatínkovi i plánech do budoucna.
Kate Matl
foto: archiv Kateřiny Mátlové

Zpěvačka Kateřina Mátlová (41), která vystupuje pod uměleckým jménem Kate Matl, je těhotná. O tom, že čeká miminko, se dozvěděla až ve třetím měsíci. „Bylo to překvapení, protože jsem na sobě ze začátku nepociťovala žádné změny,“ přiznala v rozhovoru pro Runwayonline.cz.

Kateřina vystupovala v posledních letech převážně v zahraničí. Hudební vlohy zdědila po rodičích, matka Jiřina je hudební teoretička a otec Lubomír byl sbormistr. A právě kvůli tatínkovi v poslední době Kateřina trávila hodně času v Čechách. Dlouho totiž trpěl Alzheimerovou chorobou a 9. srpna bohužel zemřel. „Tatínku můj milovaný, budeš tu s námi napořád. Díky Ti za vše, co jsi mě naučil, jakým jsi byl člověkem, co jsi lidem okolo sebe předával, díky za Tvou lásku, kterou jsi mi ukazoval každým dnem, lásku k hudbě, ke svým blízkým, ke každému člověku, kterého jsi potkal,“ napsala Kateřina na sociální síti. O tom, že je těhotná, mu však ještě stihla říci.

S přítelem Michalem jste skoro dva roky. Kde jste se vlastně potkali?
Stalo se to v restauraci La Finestra a bylo to náhodné setkání. Seznámil nás náš společný kamarád Pavel Kortan.

Oba hodně pracujete. Vy cestujete po světě, přítel i pro republice. Pomohla vám pandemie k tomu, že jste byli více spolu?
Období pandemie ani pro jednoho z nás nebylo jednoduché, hlavně pracovní život se nám převrátil vzhůru nohama. Na druhou stranu jsme skutečně spolu mohli trávit více času, vlastně jsme spolu byli skoro denně.

Kde jste trávili léto? 
Převážně v Praze a na jižní Moravě. Přesněji řečeno v Hlohovci u Břeclavi. Lednicko-valtický areál je neskutečné místo a nikdy neomrzí. Tento vinařský kraj nabízí nekonečné možnosti aktivit, krásnou přírodu a spoustu lichtenštejnských památek.

Kate Matl
Kateřina Mátlová se nechala nafotit ve třetím měsíci, krátce po tom, co zjistila, že je těhotná. foto: Dan Truhlář, styling : Ateliér Flannel, make Up : Pavel Kortan  
Lokace : Hraniční zámeček www.chateaudefrontiere.com 

Jste v pátém měsíci těhotenství. Viditelně vám nařízená karanténa částečně dopřála založit si rodinu. Jak se aktuálně cítíte?
Bylo to překvapení, protože jsem na sobě ze začátku nepociťovala žádné změny. Byla jsem trochu unavená, ale na tom se asi podepsala i práce. Teď se cítím výborně a moc si to užívám. Stále mám chuť k jídlu, takže bříško má z čeho růst. A to je pro mě vlastně nové, nikdy jsem žádné neměla.

Během těhotenství jste si prožila i velkou ztrátu. Před měsícem vám zemřel tatínek, sbormistr Lubomír Mátl. Stihla jste mu říct, že bude dědeček?
Ano a jsem za to moc vděčná, protože ta radost, kterou jsem viděla v jeho očích, mi dodala sílu vše překonat. Maminka je také moc šťastná, protože i nejmladší sestra Maruška je v osmém měsíci, užije si to tedy dvojnásob.

Kateřina Mátlová se nechala nafotit ve třetím měsíci, krátce po tom, co zjistila, že je těhotná. foto: Dan Truhlář, styling : Ateliér Flannel, make-up : Pavel Kortan  
Lokace: Hraniční zámeček www.chateaudefrontiere.com 

Kolikáté to pro ni vlastně bude vnouče?
Nyní má 7 vnoučat a 2 jsou na cestě.

Předpokládám, že je pro vás teď prioritou zdraví a klid. Přesto, v posledních letech jste nejvíce pracovního času trávila na světovém turné s legendou DJ Bobo. Jak to vlastně přijal on?
Když jsem mu tu novinu řekla, byl za mě neskutečně šťastný. Hodně jsme se nasmáli. Dobíral si mě, že mám bříško, jako bych se přejedla řízkem. Taky v žertu ocenil perfektní načasování. Nejbližší vystoupení máme příští rok v květnu. Takže porod, šestinedělí a na koncert vyrážíme ve dvou.

Co vás tedy teď v příštích měsících čeká?
Mimo přípravy na mateřství se budu snažit omezeně i pracovat. Čeká mě postprodukce videoklipu, možná menší koncert a křest EP s orchestrem. A uvidíme, na co budu mít ještě síly do konce roku a co vše dovolí situace související s koronavirem. Navíc s partnerem jsme doteď hodně jezdili mezi Prahou a Brnem, kde bylo jeho působiště. Začínáme tedy shánět dům, máme ještě psa a v budoucnu chceme ještě další miminko.

Kate Matl

Obrázek 1 z 7

Jak se těší přítel na miminko?
Michal se těší moc. Těhotenství bylo pro něj vlastně narozeninovým dárkem. Má už syna Filipa, který je skutečně prima parťák a vždy se rádi vidíme. Oba jsme to pracovní tempo zvolnili, takže si hodně spolu užíváme i to těhotenství. Úplně přestat pracovat ale nemůžeme ani jeden. Pokusíme se to nějak spravedlivě nastavit. Možná bude hlídat, když budu na koncertech.

A co svatební zvony? Bude svatba před miminkem nebo po miminku?
Prý se mám nechat překvapit.

Nerozlučná dvojka – Kate a DJ Bobo

Kate Matl a DJ BoBo / archiv: Kateřiny Mátlové

Zpěvačka získala ve světě popularitu především díky vystupování z legendárním švýcarským zpěvákem a tanečníkem DJ Bobo. „Absolvovala jsem nejprve konkurz v Kolíně, kde bylo kolem tisícovky účastníků a pak v Berlíně, který jsem vyhrála. Původní plán byl spolupráce pro tour jménem Circus. Nakonec zpívám jako jedna z hlavních zpěvaček vedle jeho ženy Nancy. Každý druhý rok máme i turné po celém Německu, které je vždy vyprodané. Jezdíme i do jižní Ameriky či Skandinávie,“ popsala spolupráci Kate, která se teď bude věnovat především příchodu nového člena rodiny.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související