MEGAPLÁNY Netflixu: Každý týden jedna novinka

V době pandemie je internetová služba na výsluní.
Netflix
foto: archiv redakce

Domácí „kino“, které si v klidu a v pohodě můžete užívat ze svého gauče, nabídne nové celovečerní filmy. Každý týden jeden. Po celý rok… Jupí!

Plán, který do dnešní doby neměl obdoby. Proč ale ne, když tvůrci nemohou své filmy promítat v kinech a lidé se většinu dne musí zdržovat doma.

foto: Netflix

Pro své předplatitele, kterých není málo – 193 milionů na celém světě, připravil Netflix celkem 71 filmových premiér. Většinu z nich vlastní výroby. A nutno přiznat, že tím získává obrovský náskok oproti konkurenci. Služby jako Amazon Prime či HBO Max na letošní rok slibují své novinky spíše jednotlivě a zdaleka ne v takové velké míře.

Co nás tedy čeká?

Těšit se rozhodně bude na co. V desítkách nachystaných filmů figuruje hvězdné obsazení, kde nechybí Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Cate Blanchett, Jonah Hill, Timothé Chalamet, Tyler Perry, Meryl Streep, Ariana Grande, Dwayne Johnson, Melissa McCarthy, Halle Berry, Jason Momoa, Ryan Reynolds či Chris Hemsworth.

Pozornost se upíná především na velkorozpočtový akční snímek s prvky komedie Red Notice o agentovi Interpolu, který se snaží dopadnout nejhledanějšího zloděje umění. V hlavní roli Dwayne Johnson, Ryan Reynolds a izraelská herečka Gal Gadot, kterou filmoví fanoušci znají také jako Wonder Woman. Film se natáčel v Atlantě v americkém státě Georgia s rozpočtem 160 milionů dolarů. Režie: Rawson Marshall Thurber

Nabídka všech žánrů

Těšit se můžete na akční filmy jako Army of the Dead, Awake, Kate, 
Outside the Wire a Sweet Girl. Z hororů pak na Fear Street Trilogy, 
No One Gets Out Alive a Things Heard and Seen. Chybět nebudou ani thrillery jako Blood Red Sky, Beckett, Escape from Spiderhead, Intrusion, Munich, Night Teeth či The Woman in the Window. Sci-fi je zatím v nabídce zastoupeno filmem Stowaway.

Milovníci romantiky také ochuzeni nebudou, čekají je opravdové žně. Těšit se můžou na filmy jako A Castle For Christmas, Fuimos Canciones, Kissing Booth 3, Love Hard, The Last Letter from Your Lover, The Princess Switch 3  a To All The Boys: Always and Forever.

S velkým očekáváním je letos vyhlížen i muzikál Tick, Tick… Boom od Lina-Manuela Mirandy, autora populární broadwayské show Hamilton. V nabídce postupně přibude i osm animovaných snímků, nebo Fever Dream, který doplní komedie 8 Rue de l’Humanité, Afterlife of the Party, Bad Trip, Don’t Look Up, Double Dad nebo I Care A Lot.

Filmových dramat bude také hojně, například snímek Beauty, Bombay Rose, Concrete Cowboy nebo Bruised, které jako svůj režijní debut natočila herečka Halle Berry.

Filmy pro celý svět

Téměř všech 70 očekávaných snímků bude k dispozici zákazníkům po celém světě včetně Česka. Netflix momentálně funguje ve 190 zemích. Deset snímků se natočilo v jiném jazyce než angličtině. A nikde není psáno, že práva na další tituly Netflix nezakoupí v průběhu roku 2021.

A co Bond?

Jen s tím nejnovějším Bondem to asi nevyjde. Jeho premiéra už byla dvakrát odložena a ani s tou slibovanou na jaro to podle posledních informací nevypadá dobře. O snímek Není čas zemřít (No Time to Die) projevilo zájem hned několik streamových služeb, ale podle kuloárních zpráv zaplatit za něj požadovaných 600 miliónů dolarů si nemohla dovolit žádná. Včetně Netflixu. Takže zůstává v trezoru a do kin možná půjde až na podzim.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související