KAM O VÍKENDU NA VÝLET? Vybírejte. Vinobraní, hradní slavnosti či festival řízků?

Vyrazte s rodinou nebo přáteli.
Vinobraní
foto: PxHere.com

12. září Praha
Ohrada Food Festival

Na Ohradském náměstí v Praze 13 se koná sedmý ročník kulinářského festivalu Ohrada Food Fest. Festival připomínající svou velikostí vesnická posvícení nabízí jedinečné gastronomické zážitky. Nejmenší hosté se mohou těšit na dětskou zónu se skákacím hradem, malováním na obličej a dalšími atrakcemi. Více na www.ohrada-food-fest.cz

12. září Střední Čechy – jih
Černokostelecké vykulení 2020

V unikátních prostorách pivovarského areálu v Kostelci nad Černými lesy, se uskuteční již 17. podzimní Vykulení. Cílem je především přiblížit návštěvníkům bednářské řemeslo.

12. září Střední Čechy – západ
Královské vinobraní na Točníku

Hradní slavnosti a vinobraní, tak jak možná vypadaly i v roce 1409 na dvoře Václava IV. Chybět nebudou šermíři, kejklíři, tanečnice ani hudebníci. Uvidíte rovněž Jana Žižku z Trocnova, rytíře na koních, přichystány jsou dobové hry pro děti, tržiště, sokolník, královský psář se svými psy. V rámci vinobraní proběhne i bitva o hrad.
Více na www.vinobraninatocnik.cz

12. září – 13. září Severní Morava a Slezsko
Festival řízků v Malé Morávce

Gastronomická akce v údolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem, do které se již tradičně zapojuje většina místních restauračních zařízení, každoročně přiláká stovky návštěvníků. Ochutnat můžete pečenou kančí kýtu na šípkové omáčce s karlovarským knedlíkem a řízky z různých druhů mas (kuřecí, vepřové, krůtí, telecí nebo srnčí).

12. září Krkonoše a Podkrkonoší
Vinobraní na Kuksu

Letos se bude konat již 14. ročník Vinobraní na Kuksu. Čeká na vás degustace výborného vína i sladkého burčáku i bohatý kulturní program včetně koncertu Janka Leteckého s kapelou. Chybět nebudou ani prohlídky zámku. Více na www.vinobranikuks.cz

12. září – 13. září Jižní Morava – Brno
Špilberk žije!

Tradiční akce se letos koná už poosmé. Muzeum města Brna při ní o víkendu otevře celý hrad Špilberk a přichystá tematický bohatý program pro celou rodinu. Prohlédnete si všechny hradní prostory a zákoutí. Více na www.spilberk.cz

12. září Východní Čechy – Chrudimsko – Hlinecko
Slavnosti jablek a medu v Chrasti

Čekají na vás tradiční pokrmy a nápoje z jablek i medové dobroty. Chybět nebudou ani staropražské písničky či cimbálová muzika. Divadlo pro děti, malování na obličej a dílničky. Na nádvoří zámku a přilehlých prostorách poznáte, jak vypadá včelí úl a můžete si i porovnat různé odrůdy jablek. Nakoupit bude možné různé ruční výrobky. Součástí slavností je plánovaná soutěž o nejlepší štrůdl a soutěž o nejlépe vyzdobené jablko.

12. září Plzeňsko a Český les
Den otevřeného letiště Plzeň-Letkov

Při příležitosti 110 let letectví v Plzni se můžete těšit na statické i letové ukázky. Lákavá je možnost letů pro veřejnost, pro děti bude k dispozici skákací hrad a chybět nebude ani občerstvení.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související