KAM O VÍKENDU NA VÝLET? Vybírejte. ZOO, poutě nebo bitvy?

Vyrazte s rodinou nebo přáteli
Staroměstská radnice
foto: Kudyznudy.cz

19. září, PRAHA
600. výročí bitvy o Vyšehrad

Vyšehradská knížecí a královská akropole se přenese do 15. století. Tentokrát zde ale budou husité i katolíci. Přijďte si prohlédnout jejich ležení, vyzkoušet zbraně na středověké střelnici, poznat řemesla a chybět nebude ani boj.

19. – 20. září, PRAHA
Rekonstrukce bitvy na Bílé hoře 1620

Velké finále bitvy za účasti několika stovek účinkujících bude doplněno hudbou a pyrotechnickými efekty. Bitva bude realizována tak, aby co nejvíce připomínala skutečnou historickou událost. Obě armády se střetly 8. listopadu 1620 na Bílé hoře, jen několik kilometrů od pražských městských hradeb.

20. září, PRAHA
Staroměstská radnice dokořán

Pražská Staroměstská radnice byla založena 18. září 1338. Připomeňte si tento významný den a přijďte si prohlédnout všechny radniční interiéry včetně těch, které jsou běžně nepřístupné.

19. září, DVŮR KRÁLOVÉ
Světový den nosorožců v ZOO

Nosorožci patří k nejohroženějším druhům planety a Mezinárodní den nosorožců byl vyhlášen Světovým fondem na ochranu přírody (World Wildlife Fund) v roce 2011. Cílem je ukázat nebezpečí vyhubení, které nosorožcům hrozí, a na nutnost účinného boje s pytláky. ZOO Dvůr Králové připravil stylový program plný soutěží a zajímavostí ze života těchto úžasných zvířat.

19. září, PRACHATICE
ukončení 23. novodobé plavební sezóny

Chcete poznat atmosféru plavení dříví na Šumavě a zažít to, jak se dříve v lese pracovalo? Přijeďte ke Schwarzenberskému plavebnímu kanálu! Setkání proběhne u potoku Ježová a bude to zážitek.

19. září, VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
Ukončení sezóny na Cyklostezce Bečva

Kdo má chuť vyrazit, je zde i možnost přepravy cyklobusem, a to z Valašského Meziříčí (odjezd v 9:00 hod. od TIC Valašské Meziříčí) do Vsetína (Ohrada u Splavu) a Halenkova i zpět z Halenkova (odjezd ve 13:00 hod. od sportovně zábavního parku) do Vsetína a Valašského Meziříčí. Z důvodu omezených kapacit cyklobusu je nutná rezervace míst předem prostřednictvím e-mailu: dobesova.mikroregion@gmail.com nebo na telefonu 571 674 339.

19. – 20. září, TASICE
Živá výroba skla ve sklárně Tasice

V Huti Jakub Tasice bude probíhat ukázková výroba skla za účasti sklářského výtvarníka Zdeňka Kunce. Sklárna v Tasicích byla založena v roce 1796 a patří k nejstarším v Evropě produkující barevné, ručně foukané sklo. Zásadní přestavbou prošla v 1. polovině 19. století. Ve 2. polovině 19. století zde byla zavedena výroba broušeného skla a postavena pec s generátorem na výrobu plynu. V současné době je sklárna provozována jako unikátní sklářský skanzen.

19. – 20. září, TETÍN
Svatoludmilská pouť

Tetínská pouť je symbolem vzpomínky na první českou kněžnu a světici svatou Ludmilu, babičku a vychovatelku knížete Václava, která na Tetíně zemřela 15. září 921 mučednickou smrtí. Těšit se můžete na 6 koncertů, Tetínský trh, poutní mši za přítomnosti Palladia země české, Burčákovou slavnost a plno dalších akcí!

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související