Hit podzimu: Rozvolněné mikádo. Jeho kouzlo je ve správném střihu

foto: Unsplash

S odcházejícím létem je nejvyšší čas popřemýšlet, jak napravit všechny škody, které slunce a chlorovaná či mořská voda na našich vlasech napáchaly. Sázkou na jistotu je šik mikádo. Je sexy, mladistvé a hodí se prakticky pro každý typ vlasů.

Pokud máte vlasy delší, určitě se zamyslete, zda by jim neprospěl nový, kratší sestřih. Zejména konečky budou po létě jistě roztřepené a každý kadeřník vám řekne, že nejlepší terapie je dát je jednoduše pryč. Když se rozhlédneme po světových přehlídkách, jedním z hitů sezony je tzv. delší bob, tedy mikádo. Tenhle účes má tolik výhod, že je vlastně s podivem, že se zase až tak moc nenosí. Tak si je pojďme vyjmenovat.

Hodí se i pro jemné vlasy

Pokud potřebujete dodat účesu objem a rozvolněnost, je šik rozvolněné mikádo ideální. Jemné vlasy ale vyžadují, aby byly sestříhány postupně. Jen tak vynikne jejich plasticita.  „Pokud máte husté vlasy, budete potřebovat je trochu prostříhat a odlehčit, aby nebyly tak „těžké“ . Máte-li naopak jemné vlasy, nejlepší volnou je tupý střih a skvělý objemový sprej, “ vysvětlila pro magazín Glamour kadeřnice Hollie Rose Clarke. Objem může dodat i hra s barvami, stačí vlasy prozářit několika pramínky tón v tónu a účes okamžitě získá na lehkosti a vzdušnosti.

Snadný na úpravu

Dobře ostříhaný bob nevyžaduje téměř žádný styling. Rovné vlasy stačí vyfoukat přes hodně velký kulatý kartáč. Clarke doporučuje je brát po úzkých pramíncích, aby účes získal tvar a pohyb a vlasy se nadzdvihly u kořínků. Při foukání kartáč v ruce protáčejte a vytahujte vlasy do délky. To je trik kadeřníků, po kterém se pak vlasy krásné lesknou. Přirozeně vlnité vlasy nechte klidně po umytí volně uschnout a pak je jen zafixujte slaným sprejem. Budou vypadat zdravější a neformální rozvolněná úprava jim dodá šmrnc.

Hrátky s ofinou

Délka ofiny určí, zda bude váš výsledný look spíše klasicky elegantní, hravější nebo rebelský. V tom prvním případě je volba jasná, vlasy nechte ostříhat do jedné délky, nebo s ofinou střihnutou šikmo. Pro zábavnější variantu volte ofinu delší a trochu zubatou, aby působila dojmem, jako byste si do ní právě foukla. A poslední možnost? Krátká a roztřepená ofina vám dodá punc punku. Což není pro každého, ale působí to sakrametsky svěže a sexy.Pro každý tvar obličeje

Zapomeňte na poučky, komu co sluší, správně zvolené mikádo sluší všem. Jediné, co je potřeba zvážit, je jeho délka. Drobnější obličej vynikne, když je spíše kratší, ten plnější si může dovolit délku až k ramenům. Ale je to hodně individuální, a také záleží, v čem se cítíte nejlíp. To je zásadní a tím se řiďte.

Zdroj: www.glamour.com, therighthairstyles.com,

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související