Účes sezony: Rebelka s ofinou… Ubere vám deset let

foto: Nivea

Někomu možná tenhle střapatý účes ala rebelka s ofinou může připadat jako styl vstala a šla, ale o to právě jde. Působí ležérně a velmi, velmi mladistvě. Střih ovšem musí být precizní a velmi sofistikovaný.

Je to tak trochu výzva pro každého kadeřníka. Brilantní střih je pro tenhle účes nezbytný. Možná působí, že na něj potřebujete mít vlasy pevné jako hřebíky, ale není to pravda. Vykouzlit jde i z jemných vlasů i přirozeně vlnitých. Tam je ovšem potřeba zvýšená kadeřnická invence. Pokud je střih dokonalý, úprava vám už moc času nezabere. Potřebovat budete jen sprej pro texturu a pokud máte vlasy od přírody alespoň malinko vlnité, obejdete se i bez fénování. Na závěr je dobré použít trochu lesku, aby ve vás rebelka s ofinou ještě více vynikla. Víc ale netřeba. Maximálně konečky upravte špetkou vosku.

Nejošemetnější otázkou samozřejmě je, jak dlouhou, respektive krátkou ofinu zvolit. Máme jen jednu radu: Buďte odvážná a nestůjte při zdi. Tady se risk opravdu vyplácí, kratší ofina dá vyniknout očím, které si samozřejmě jako správná rebelka musíte obkroužit silnější linkou. A na co určitě nezapomenout? Červená výrazná pusa je nezbytná. Nejlépe matná, ale i lesklá má své kouzlo. Tady už můžete opravdu experimentovat.

Inspirace pro vás!

Pokud váháte, který styl zvolit, máme pro vás pár tipů, jak by to mohlo vypadat. Tak prohlížejte, zvažujte, přemýšlejte a jděte do toho! Tenhle typ účesu je totiž nepřehlédnutelný a přináší tolik kýžený jarní refresh, po kterém všechny toužíme. Počítejte ovšem s tím, že střihy potřebují pravidelnou údržbu, alespoň jedou za čtyři týdny musíte znovu pod nůžky, jinak účes úplně ztratí šmrnc.

Zubatá ofina

V délkách jsou vlasy ponechány přirozeně delší, ale stříhány postupně od krku dolů do tenčích pramenů. Účesu dominuje ofina. Nepravidelná, jakoby zubatá, která vypadá, jako byste si do ní zrovna foukla.

Francouzský bob

Střih kousek pod lícní kosti je klasika. Ano, mělo by to působit bezstarostně a ne příliš tvrdě, proto je účes záměrně trochu chaotický. Ideální pro jemně zvlněné vlasy, vyniká zejména na všech hnědých tónech, ale dost sluší i zrzkám!

Cool retro

Tento vrstvený tvar oslavuje přirozenou texturu v celé své kráse. Milujeme různé typy zvlnění v rámci této jedné textury (širší kadeře, volnější vlny, kudrnaté prameny). A vzdušná zvlněná ofina končí ve správné délce: spíše nad obočím než řasami.

To jsem já, rebelka s ofinou!

Rebelské účesy samozřejmě nemusí být jen kratší či úplně krátké. Stejně se dají sestříhat a upravit i dlouhé vlasy. Do pramenů ale musí zajet ruka mistra kadeřníka a pokud mají roztřepené prameny ještě více vyniknout, zvažte i melír. Ofina ale musí být velmi precizní a nepřehlédnutelná!

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související