Adele vydala první singl z nové desky “30”

Po tajuplné kampani přichází zpěvačka s první emotivní skladbou
foto: Sony music

Britská zpěvačka se po šesti letech vrací na scénu. První skladba z připravované desky s názvem “30”, kterou nedávno vypustila do světa, je cituplnou klavírní baladou a nese název Buď ke mně vlídný (Easy On Me). Celé album, které má vyjít v polovině listopadu věnuje svému devítiletému synovi.

Deska “30” volně navazuje na předchozí úspěšná alba “19”, “21” a “25”. Kampaň, která vydání nového singlu předcházela, byla velmi masivní a tajemná. V Brazílii, Mexiku, Dubaji, Itálii, Německu, Irsku, Americe a Velké Británii se promítala na výškové budovy a billboardy velká číslice 30. Fanoušci proto začali spekulovat, že právě tak by se mohlo chystané album jmenovat. V první písni, kterou držitelka řady cen Grammy vypustila v podobě emotivního klipu, vysvětluje, proč se v roce 2019 rozhodla odejít od manžela. Chce, aby její bývalý muž a syn pochopili, proč to udělala.

City a emoce

„Buď ke mně vlídný, lásko/Byla jsem jen dítě/Neměla jsem možnost/Poznat svět kolem sebe. Neměla jsem čas si vybrat/Co jsem se rozhodla udělat/Tak buď ke mně vlídný,“ zní v písni její intimní zpověď. A pokračuje slovy: “Změnila jsem se, abych vás dva mohla upřednostnit.“

Klip k nové písni dává pomocí přechodu z černobarevného videa na barevné jasný signál, že se zpěvačka nechce cítit provinile, když v životním rozhodnutí myslela primárně na sebe. Klip se natáčel ve stejném domě, kde i se stejným režisérem Xavierem Dolanem zpěvačka natočila klip k veleúspěšné skladbě Hello (2015).

Album “30”: Zpráva pro syna

Písní chce dát Adele jasně najevo, že by ráda napravila smutek, který způsobila. A touží po pochopení. V závěru skladby plné emocí si vylévá srdce s tím, že jednala s nejlepšími úmysly, přestože to nemusí tak vypadat. Píseň napsala Adele už v roce 2019, kdy od svého manžela odešla a má být z celého alba tou nejstarší.

„Chtěla jsem synovi prostřednictvím této desky vysvětlit, aby pochopil, až mu bude třeba 20 nebo 30 let, kdo jsem. A proč jsem se dobrovolně rozhodla rozebrat celý jeho život, abych mohla jít za svým štěstím,” uvedla v magazínu Vogue. “Občas byl kvůli mně (syn) velmi nešťastný. To je pro mě ta opravdová rána a nevím, zda se někdy zahojí,” dodala.

Přátelé nadšení nebyli

Na novou skladbu fanoušci veleúspěšné londýnské zpěvačky čekali velmi netrpělivě. Premiéru sledovalo živě na YouTube téměř 300 tisíc lidí. Za den klip vidělo přes 45 milionů fanoušků. 19. listopadu pak vyjde celé album.

V rozhovoru pro rádio BBC zpěvačka přiznala, že její novou skladbou v začátcích někteří přátelé nebyli příliš nadšeni. “Jednomu se to nelíbilo, druhý mi poradil, ať na tom ještě pracuji a třetí uvedl, že má moc práce,” vysvětlila Adele. Po dokončení skladby však všichni otočili.

Přestože tato skladba je tradiční zpěvaččinou baladou, zbytek alba má být údajně experimentálnější. Magazín Vogue uvedl, že se fanoušci mohou těšit například na “samplované vokály opakující se v hypnotickém rytmu”. Na albu pracovala s londýnským producentem Inflo, který stojí například za retro RnB zvukem Michaela Kiwanuky.

Jak bude album úspěšné, to se ještě uvidí, ale potenciál na prodej má určitě velký. Na získání platinové desky je nutné prodat 300 tisíc kusů. Při premiéře minulého alba Adele tuto hranici prolomila už za 24 hodin a stalo se tak čtrnáctým nejprodávanějším v Británii všech dob, a to s počtem přes 3,6 milionu kusů. Společnost Sony tak doufá, že se v prodejích podaří přiblížit k podobným číslům. Zpěvačka to však bude mít velmi těžké, v nadcházejících týdnech totiž nová alba vydává i Ed Sheeran a Taylor Swift, ABBA a Coldplay.


Zpěvačka Adele: štíhlá a vtipná zazářila v televizní show

Adele
foto: Instagram Adele

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související