Princové William a Harry uctili památku své matky emotivní zprávou

foto: Royal Household/ Franklin Mint

1. července by princezna Diana oslavila své 61. narozeniny, a ačkoli od její tragické smrti uplyne 31. srpna už 25 let, její odkaz je stále živý. Největší zásluhu na tom mají její synové – princové William a Harry.

Na počest narozenin své matky se oba bratři v den jejích narozenin zamysleli nad jejím životem při slavnostním ceremoniálu Diana Award. Cena Diany je určená mladým lidem ve věku 9-25 let, kteří se snaží prostřednictvím své práce v humanitární a sociální oblasti zlepšit životy těch méně šťastných z nás.

Podle magazínu Us Weekly poslal princ William držitelům ceny osobní dopis, ve kterém napsal: „Jste skutečným zosobněním odkazu mé matky a vím, že by na vás všechny byla moc hrdá… Věřím, že neexistuje lepší způsob, jak oslavit její život a práci, než uznáním skvělých lidí, kteří věnují tolik času a úsilí na pomoc ostatním. „

Emotivní projev

Princ Harry při příležitosti narozenin své matky pronesl projev, ve kterém mimo jiné řekl: „Během posledních dvaceti let nebyl den, kdy bych nepřemýšlel o odkazu, který má matka zanechala. Nejen mně a mému bratrovi, ale nám všem.“

„Moje matka mně i všem lidem vštípila odvahu a potřebu ozvat se a bojovat za lepší svět. A já se teď, jako manžel a rodič, díky její památce cítím ještě silnější. Vy všichni udržujete její odkaz naživu tím, že světu ukazujete, jak se každý malý čin počítá, jak je laskavost stále ceněna a jak může být náš svět lepší, pokud se rozhodneme, že to tak bude,“ dodal.

Nudí se Harry v USA?

Poté, co se vévoda a vévodkyně ze Sussexu vrátili z oslav královniných narozenin zpět domů do Kalifornie, začal tisk spekulovat, zda se Harrymu po domově nestýská a zda je za oceánem opravdu šťastný. Někteří experti na královskou rodinu dokonce uvedli, že se v novém domově cítí jako ve vyhnanství. A také se tam prý začíná nudit.

„Zdá se mi, že se mu po Británii opravdu stýská. Začal hrát pólo a chodí pít se svými novými přáteli. Dělá přesně to, co dělával dříve doma ve Velké Británii,“ uvedl odborník na královskou rodinu Duncan Larcombe pro britský časopis Closer.

Jeho žena Meghan se mu ze všech sil snaží najít nové přátelé a známé, aby se v novém domově cítil lépe. Patří mezi ně například herec Orlando Bloom se zpěvačkou Katy Perry nebo moderátorka Oprah Winfreyová, jež s nimi vedla legendární rozhovor. Ten osudný, který královskou rodinu tak pobouřil a rozdělil. Ducan Larcombe je ale přesvědčený, že její snaha mu nestačí. „Harry je velmi společenský člověk, vždy měl kolem sebe spoustu přátel, včetně svého bratra Williama. A poslední dobou opravdu nevypadá šťastně. Působí to, jako by si začal naplno uvědomovat, čeho všeho se kvůli své ženě vzdal a zda mu to opravdu stálo za to,“ míní expert.

Zdroj: www.purewow.com, www.usmagazine.com, closeronline.co.ukLíbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související