Intimní zpověď Meghan a Harryho: sebevražda, rasismus a holčička…

Manželé vystoupili v očekávaném rozhovoru u Oprah.
foto: Instagram Meghan Markle

Americká stanice CBS odvysílala rozhovor prince Harryho a jeho ženy Meghan Markle s moderátorkou Oprah Winfrey. „Řeknou vše a nebude to hezké,“ znělo v upoutávkách.  A bylo to tak.

Rozhovor Meghan Markle s moderátorkou Oprah Winfrey byl opravdu hodně otevřený a dotkl se mnoha bolavých témat. Jedním z mála optimistických vyjádření bylo oznámení o pohlaví jejího druhého dítěte. To nakonec odhalil princ Harry, který se k nim v průběhu povídání připojil. Rozhovor odvysílala v neděli večer místního času americká televizní stanici CBS. Během talk show Meghan zmínila, že rozhovor poskytla dobrovolně a bez nároku na honorář. Více o přípravách zde …

Popsala, jak naivní představy o přivdání se do královské rodiny měla. „Co bylo v posledních letech opravdu obtížné, byl fakt, že realita a její vnímání jsou dvě velmi odlišné věci. Soudí vás podle svých dojmů, ale vy žijete ve skutečné realitě. Ty dvě věci jsou v naprostém protikladu, ale lidem to nevysvětlíte,“ uvedla Meghan. Život v paláci pak přirovnala ke „zlaté kleci,“. Naopak vyzdvihla svůj vztah s královnou, která se k ní prý vždy chovala velmi přátelsky.

Rasismus a holčička

Velkým zklamáním ale podle slov Meghan bylo rasistické chování, kterému byla vystavena během svého prvního těhotenství, kdy čekala syna Archieho. Královská rodina prý měla velké obavy „jak moc tmavá může být jeho pokožka, až se narodí,“ řekla Meghan, jejíž matka je Afroameričanka. Kdo konkrétně obavy v rodině rozdmýchal, ale neprozradila. „Pro toho člověka by to mělo devastující dopad.“ Přiznala také, jak těžké pro ni bylo přijmout fakt, že její syn nezíská automaticky titul prince a nebude mu poskytována ochrana jako členu královské rodiny. „Musel být v bezpečí,” řekla se slzami v očích.

V únoru manželé oznámili, že čekají druhého potomka. V rozhovoru se pak Harry svěřil, že to bude holčička. Narodit se má v létě, takže téměř dvouletý Archie bude velký brácha. „Bude to holka, jo! Jsme vděční, ať už by to bylo cokoli. Ale mít kluka a pak holku, říkám si, co víc bych si mohl přát? Teď jsme čtyřčlenná rodina se dvěma psy,“ radostně zajásal.


Sebevražda

V rozhovoru se Meghan dále svěřila, že během života s královskou rodinou si připadala nešťastná a měla dokonce i sebevražedné myšlenky. Ty ji přepadly především kvůli pocitům osamělosti a také kvůli drobnohledu médií. Necítila prý žádnou podporu. Bylo to v době, kdy žili v sídle nedaleko hradu Windsor. Požádala královskou rodinu o pomoc, ale ta jí z důvodu, že nebyla „placený zaměstnanec“ odmítla vyslyšet. Navíc se prý dozvěděla, že by to nebylo vhodné.

foto: Instagram Meghan Markle

Charles Harryho odstřihl

Vztahy mezi Harrym a rodinou byly napjaté ještě dřív, než potkal Meghan. Ale v rozhovoru princ přiznal, že jeho otec Charles s ním ve chvíli, kdy se rozhodl „opustit“ královskou rodinu přestal komunikovat úplně. „Nebral mi telefony, hovory típal. Cítil se prý jako v pasti. Můj otec i bratr (William) jsou rodinou také lapeni. Nemůžou pryč,“ popsal vztahy v královské rodině.

Jeho matka princezna Diana by byla prý naštvaná a smutná, že musel opustit rodinu. „Vždy chtěla jen to, abychom byli šťastní,“ uvedl Harry.

foto: Instagram Meghan Markle

Pláč

Meghan se rozpovídala i o vztahu s Kate, když se jí Oprah zeptala, jestli je pravda, že svou švagrovou rozplakala před svatou s Harrym. „Vlastně to bylo naopak. Nechci, aby to vyznělo špatně, byl to náročný týden příprav.” Důvodem sporu byla hádka o šaty družiček. Jednou z nich totiž byla také malá Charlotte – dcera Kate a Williama. „Ta hádka mě rozplakala a hodně mě to zasáhlo,“ přiznala Meghan s tím, že jí pak Kate, byť se zpožděním, poslala květiny s omluvným vzkazem. Velmi ji ale překvapilo, že se na veřejnost dostaly o jejich sporu zcela odlišné informace.

Megxit hned po svatbě

První myšlenky na vyvázání se z královské rodiny, se všemi povinnostmi i privilegii tzv. „Megxit“, měli Meghan s Harry už pár měsíců po svatbě. „V paláci to bylo jako v covidovém lockownu. Nemohla jsem chodit ven s přáteli, jen tak zajít na oběd. Byla jsem tam zcela uvězněna,” svěřila se.

Na začátku roku 2020 byl pak Harry úplně odstřižen královskou rodinou od finančních prostředků. Žili tedy z dědictví, které Harrymu zůstalo po jeho matce, ale také podepsali milionové kontrakty s televizí Netflix a platformou Spotify. Podle vlastních slov se ale teď cítí šťastní a svobodní a těší se očekávanou holčičku i nový život.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související