Richard Müller: 25 let od vydání přichází znovu album LSD

Reedice alb slavného zpěváka pokračují
foto: Universal Music Czech Republic

Album LSD, které vzniklo v roce 1996 pod producentským dohledem Oskara Rózsy a Andreje Šebana, přineslo na svou dobu velmi nekonvenční skladby. A nyní vychází jeho remaster. Úspěšné album LSD oslovilo a spojilo publikum napříč generacemi posluchačů Richarda Müllera. A závěrečná skladba alba od dvojice Müller/Filip „Cigaretka na dva ťahy“ je dodnes obrovským hitem.
   
Od vydání alba uplynulo už 25 let a autoři si od jeho znovuvydání slibují, že zaujme i současné publikum. O redesign zvuku se postaral Robert Pospiš a Martin Sillay (Real Music House), Kristína Králiková, Mayo Hirc a a Richard Müller o nový design. Reedice vychází jako digipack na CD a jako 2LP.

TRACKLIST:        
                    
1. „L.S.D” (J. Filip – R. Müller) 
2. „Filip” (J. Filip – R. Müller) 
3. „Martin V.” (J. Filip – R. Müller
4. „Vegetariáni” (J. Filip – R. Müller) 
5. „100 dní” (J. Filip – R. Müller) 
6. „BMG” (J. Filip – R. Müller) 
7. „Voľný deň na výstave fotografií Helmuta Newtona” (J. Filip – R. Müller)        
8. „Hotel spomienok” (J. Filip – R. Müller) 
9. „Cigaretka na 2 ťahy” (J. Filip – R. Müller) 

Richard Müller

Narodil se 6. září 1961 a patří k nejvýraznějším postavám československé populární hudby. Studoval televizní dramaturgii a scenáristiku. Na hudební scéně se prosadil v 80. letech s kapelou Banket. Do roku 1990 s ní nahrál čtyři desky, přičemž hned na první z nich se objevil jeden z jeho největších hitů Po schodoch. Do povědomí veřejnosti se pak nesmazatelně zapsal i písněmi jako je Nebude to ľahké, Štěstí je krásná věc či Baroko. V roce 2006 ohlásil konec své kariéry, a to kvůli problémům s alkoholem a drogami. Na koncertní pódia se však vrátil.


Richard Müller: Poezie a krása má v našich životech své místo

Richard Müller
foto: archiv Universal Music

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související