Český slavík: Lucie Bílá bodovala dvakrát, Vojta Dyk dojímal

foto: TV Nova

Český slavík 2022 zná své vítěze. Českou slavicí i Absolutním slavíkem se stala Lucie Bílá, prvenství obhájil Marek Ztracený, v kategorii Skupin zvítězila kapela Kabát. Do Síně slávy vstoupil Jiří Suchý.

Šedesátý ročník udílení cen Český slavík započal celkem netradičně. Pěvecko-tanečním vystoupením moderátorů jej uvedli Ondřej Sokol a Aleš Háma. Pánskou dvojici doplnila moderátorka Tereza Pergnerová, která neopomněla hned v úvodu pozdravit svým legendárním: „Čágo belo šílenci“. 

Stejně jako vloni i letos získal první místo zpěvák Marek Ztracený. Cenu mu předala herečka Jiřina Bohdalová. „Je to další díl mého neuvěřitelného příběhu, který v posledních dnech nabírá až hollywoodské rozměry,“ řekl v děkovné řeči. Stříbrným Slavíkem se stal Vojtěch Dyk. Ten v závěru celého pořadu zazpíval svou jedinečnou píseň Šumavský otčenáš. Sklidil za ni několikaminutový potlesk ve stoje. Bronzovou příčku obsadil Richard Krajčo. Ten nezapomněl zmínit jedno velké přání. A to, aby se lidé v této těžké době měli víc rádi a častěji sdíleli svůj čas s rodinou a přáteli.

Nejlepší zpěvačky a kapely

Zlatého slavíka v kategorii zpěvačka převzala dojatá Lucie Bílá. Ta si v závěru pořadu převzala i absolutního Slavíka za nejvíce poslaných SMS od fanoušků. „S tím, co řekl Richard, nemůžu než souhlasit,“ řekla na podiu. Stříbro si odnesla Ewa Farna a bronz Eva Burešová. Nejoblíbenější písničkou posluchačů Rádia Impuls za rok 2022 se stal Originál od Marka Ztraceného. „Není větší odměny pro skladatele, než když jeho písničky posluchači poslouchají a mají je rádi,“ prohlásil. 

Přímo z Liberce do přímého vstupu poděkovali fanouškům výherci prvního umístění v anketě kapela, a to Kabát. Stříbro si vysloužili mladí umělci ze skupiny Mirai a třetího, tedy bronzového Slavíka letos získala kapela Kryštof. Právě Mirai Navrátil ve své řeči poděkoval nejen fanouškům, ale i zpěvákovi Richardu Krajčovi, který jeho kapele v začátcích velmi pomohl.

Nezapomnělo se ani na kategorii Hip hop a Rap. Zlato získal ATMO music, druhé místo Calin, který si odnesl i cenu Objev roku. Bronzovou trofej má Marpo. Ani jeden si pro cenu nepřišel osobně. Nechyběla také pocta nedávno zesnulé zpěvačce Haně Zagorové, kterou připomněla písničkou Rybičko zlatá, přeju si zpěvačka Monika Absolonová. V závěru se neudržela slzám dojetí. Do Síně slávy uvedla Jitka Molavcová zpěváka, textaře a herce Jiřího Suchého.

Český slavík 2022

ZPĚVAČKY
1. Lucie Bílá
2. Ewa Farna
3. Eva Burešová

ZPĚVÁCI
1. Marek Ztracený
2. Vojtěch Dyk
3. Richard Krajčo

SKUPINY
1. Kabát
2. Mirai
3. Kryštof

HIP HOP A RAP
1. ATMO music
2. Calin
3. Marpo

OBJEV ROKU / Calin

ABSOLUTNÍ SLAVÍK / Lucie Bílá

SÍŇ SLÁVY / Jiří Suchý

Nejoblíbenější PÍSEŇ ROKU posluchačů Rádia Impuls / Originál (Marek Ztracený)

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související