Zpěvák Mirai láká děti ke sportu. A sám jde příkladem

foto: Sazka olympijský víceboj

Tělocvik je na našich školách čím dál méně oblíbený předmět. Jak dětem pohyb zatraktivnit a přilákat je k němu? Třeba tak, že za nimi přímo do školy přijede oblíbený zpěvák Mirai či další známé tváře a zasportují si s nimi. Jak známo, příklady táhnou.

„Nejvíce mě baví raketové sporty. Když jsem byl mladší, hrál jsem závodně tenis a trávil hodně času na kurtech. V poslední době mě zasáhl trend paddle tenisu, moc lidí ho tady ale zatím nezná,“ prozradil hudebník z Beskyd, který také často a rád chodí po horách. „V roce 2020, když byl covid a nebylo co dělat, jsem se dokonce hecnul a absolvoval závod Beskydská sedmička, který má 101 kiláků, “ svěřil se Mirai s tím, že téměř veškerý svůj volný čas tráví sportováním.

A i díky němu zažili nedávno děti z jedné pražské základní školy zcela výjimečnou hodinu tělocviku. V rámci projektu Sazka olympijský víceboj – Trénink s olympioniky je navštívili úspěšní čeští sportovci, kteří si s nimi v rámci vyučování přijeli zasportovat. Dorazili také běžkyně Kristina Mäki, zápasnice Adéla Hanzlíčková a pětibojař David Svoboda.

kredit: Sazka olympijský víceboj

Sportovní (ne)úspěchy slavného zpěváka

Během dvou hodin tělocviku všichni slavné osobnosti hrály s dětmi různé hry. „Na tělák mám spoustu srandovních vzpomínek. Tak třeba jednou, když jsem byl ve 3. třídě, jsem se z něčeho hrozně radoval a skákal po tělocvičně jako blázen. Vlastně už ani nevím, z čeho jsem byl tak veselý, ale spadl jsem na hubu a natrhl si ji. Tak mi ji pak sešívali, protože jsem měl ústa doslova od ucha k uchu. Nevím, jak je to možný, ale stalo se,“ zavzpomínal s úsměvem Mirai. 

Cílem projektu je do často méně oblíbených hodin tělocviku přinášet zábavnější formu pohybu a tím motivovat děti k tomu, aby se sport stal přirozenou součástí jejich životů. „Mě osobně hrozně bavilo dávat góly, získávat fifteeny. Ani tak mě nemotivovalo získat pohár nebo nějakou odměnu, ale prostě čistá prostá dětská radost z vítězství a hry,“ poznamenal Mirai, jenž se aktuálně s kapelou chystá na turné po největších hokejových halách po celé ČR a na další O2 arenu.

Nechyběli ani olympionici

„Tělocvik byl vždycky můj neoblíbenější předmět, a i proto tento projekt s radostí podporuji. Byl bych rád, pokud by mu ve školách byla přikládána stejná důležitost jako ostatním předmětům. Obzvlášť na prvním stupni hraje pohyb a sport důležitou roli ve vývoji dítěte,“ je přesvědčený olympijský vítěz z Londýna David Svoboda.

Trénink s olympioniky je oblíbenou aktivitou, kterou každý rok získají vždy dvě základní školy z každého kraje zapojené do projektu Sazka olympijský víceboj. Ten před několik lety vznikl ve spolupráci společnosti Sazka a Českého olympijského výboru. V minulosti děti ve školách navštívil třeba rychlostní kanoista Josef Dostál, krasobruslař Tomáš Verner, stolní tenistka Iveta Vacenovská, olympijská medailistka Šárka Kašpárková a mnoho dalších.zdroj: Sazkaolympijskyviceboj.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související