Kapela Mirai navštívila vilu Tugendhat a natočila tam videoklip k písni Básně

zdroj: Universal Music 

Aktuálně nejstreamovanější českou kapelou v zemi je Mirai. Jejich poslední singl Vedle tebe usínám minulý týden obsadil první příčku v českém žebříčku, a je tak nejhranější písní v rádiích. Dnes si kapela po své fanoušky připravila nový videoklip.

Na svém kontě má kapela z loňského roku Zlatého slavíka a letos k němu přidala i Cenu Anděl. A aby toho nebylo málo, po své fanoušky natočila i pěkný videoklip k písni Básně. „Je mi to líto“ tak znělo celý natáčecí den vilou Tugendhat, která klipu propůjčila své nezaměnitelné prostory. Ani ne za den má videoklip na Youtube téměř padesát tisíc zhlédnutí.

Výjimečné lokace videoklipů jsou pro kapelu Mirai již příznačné. „Většinou natáčíme na neobyčejných místech a často se vydáváme do zahraničí, přitom tady u nás máme takový poklady. Ten prostor je výjimečný a prý kamerou téměř nezachytitelný. Myslím ale, že se Ondrovi Kudynovi ten vibe do videa podařilo dostat,“ pochvaluje si muzikant Mirai Navrátil nejen výběr brněnského funkcionalistického pokladu, ale i dvorního režiséra a kameramana.  

Minimalismus, nezaměnitelná architektura a atmosféra vily Tugendhat perfektně podtrhla hloubku písně Básně, k níž má Mirai jakožto autor silnou citovou vazbu. „Je to totiž píseň, se kterou mi ještě stihl pomoct David Stypka. Měl jsem to napsaný, ale nebyl jsem úplně spokojený s textem, tak jsme ho doladili s Davidem na chatě na Ostravici,“ vzpomíná Mirai Navrátil na tvorbu první písně alba Maneki Neko. 

foto: Universal Music 

Prosklené prostory vily si spolu s frontmanem užily i modelky, které vizuálu dodaly ženský element, charisma a atmosféru focení pro módní časopis. O styling se postaral opět Ondřej Kudyn, který do Miraiova outfitu zařadil i prémiový kousek od návrháře Jana Černého. 

 Scéna s kapelou se natáčela mimo vilu. „Část, kde hraje celý band jsme natočili v Českém Těšíně ve skladu, kde jsme měli i soustředění s kapelou. Tam to zase bylo o hře se světly. Tam bych se úplně ubytovat jako v Tugendhatu nechtěl,“ dodává s úsměvem frontman. 

Mirai Navrátil, Šimon Bílý, Michal Stulík a Tomáš Javůrek novým videoklipem zvou fanoušky na festivalovou sezónu. Se známými hity i novými písněmi z alba Maneki Neko se Mirai během léta představí napříč Českou republikou a na 15. září a 13. října pro fanoušky připravují velkolepou ​show v pražské O2 areně.

zdroj: Universal Music 

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související